Pokyny pro studenty 1. ročníku TČM

MINIMUM ZÁPADNÍ MEDICÍNY 4

První pomoc
Krevní testy

Praktický kurz první pomoci o víkendu a přednáška o hodnotách krevních testů formou dvou podvečerních on-line vysílání.

První pomoc víkend 11.–12. 5. 2024

Krevní testy on-line 16. a 23. 5. 2024

On-line přednášky 18:00–21:00.

Záznamy on-line přednášek do 7. 9. 2024.

Povinné k dokončení studia TČM pro nezdravotníky.

Termíny 1. ročníku TČM

1. ročník zahrnuje 6 pětidenních seminářů s přednáškami a praxí. K tomu 6 on-line workshopů v délce zhruba 1, 5 až 2 hodiny pro otázky a opakování nejasných věcí po každém pětidenním semináři. Dále 4 on-line přednášky Základu fytoterapie on-line ve formě 3 předtočených videí a jednoho živého vysílání.

6 × 5 dnů přednášky a praxe

Seminář 1

22. 11. - 26. 11. 2023

První tři dny tohoto bloku můžete sledovat on-line.  

Seminář 2

10. 1. - 14. 1. 2024

První tři dny tohoto bloku můžete sledovat on-line.

Seminář 3

14. 2. - 18. 2. 2024

První tři dny tohoto bloku můžete sledovat on-line.

Seminář 4

3. 4. - 7. 4. 2024

První tři dny tohoto bloku můžete sledovat on-line.

Seminář 5

22. 5. - 26. 5. 2024

První tři dny tohoto bloku můžete sledovat on-line.

Seminář 6

5 dnů jen praxe ve skupinách. Termíny brzy ohlásíme.

Jen praxe. Všechny dny je třeba být v Praze.

On-line workshopy

Po každém 5denním bloku seminářů a praxe se spojíme on-line v živě vysílaném workshopu. Workshop slouží pro odpovědi na vaše otázky, dovysvětlení případných nejasností a sdílení zkušeností z aplikakování TČM ve vašem životě.

On-line workshop 1

13. 12. 2023

18:30 – cca 20:30 živě on-line

ZMĚNA TERMÍNU!

On-line workshop 2

7. 2. 2024

18:30 – cca 20:30 živě on-line

On-line workshop 3

6. 3. 2024

18:30 – cca 20:30 živě on-line

On-line workshop 4

24. 4. 2024

18:30 – cca 20:30 živě on-line

On-line workshop 5

19. 6. 2024

18:30 – cca 20:30 živě on-line

On-line workshop 6

Termín upřesníme včas během 1. ročníku TČM

18:30 – cca 20:30 živě on-line

Základy fytoterapie on-line

Během studia pošleme odkaz na 3 videa. K tomu 1 přednáška živě on-line. Termín živé přednášky on-line hledáme a včas oznámíme.

Studentský účet

Záznamy seminářů a e-skripta vám budeme ukládat do studentských účtů na našem webu www.tcm.cz. Jde o sekci webu, do které se dostanete po přihlášení. Pokud studentský účet ještě nemáte, založte si jej takto:

 • www.tcm.cz
 • Nahoře „Chci se registrovat“.
 • Vyplňte formulář „Registrace do e-shopu“.
Povolte souhlas se zasíláním newsletterů, jinak vám nemůžeme posílat odkazy na vysílání, na e-skripta ani další organizační e-maily.

Sekce 1. ročníku TČM ve studentském účtu

Sekce s e-skripty a záznamy k 1. ročníku TČM se vám zpřístupní po dodání dokumentů ke studiu (Dotazník a Podmínky) a po jejich zpracování na studijním oddělení. 
Sekci vytváříme až v týdnu, kdy startuje studium. Pokud jste dodali všechny dokumenty, a přesto sekci nevidíte, vyčkejte, prosím. Nejpozději se zasláním prvních e-skript bude vše nastaveno.
Sekci 1. ročníku TČM poté najdete na webu takto:
 • www.tcm.cz
 • Nahoře „Přihlásit se k účtu“.
 • Vyplňte přihlašovací údaje.
 • V „Menu“ klik na „Studium“.
 • Objeví se levé menu, v něm klik na „Pro studenty“. POZOR! Na mobilech je levé menu úplně dole pod obsahem celé stránky.
 • Rozbalí se podmenu, v něm klik na „1. ročník TČM 23/24“.

Adresa, učebna

Dělnická 54, Praha 7 – Holešovice, budova Drutěva. 

Učebna středa až pátek: Velký sál Žlutého císaře, 2. patro. Po vstupu do 2. patra hned doleva.

V sobotu se všichni osobně sejdeme ve Velkém sále Žlutého císaře mezi 8:30 – 8:45 a rozdělíme se do skupin a různých učeben pro praxi.

Doprava a parkování

Nejbližší zastávka hromadné dopravy se jmenuje Maniny, je přímo u školy. Parkování u budovy školy je možné, jen nemůžeme garantovat parkovací místo.

Tip k ubytování

Zvažte i bydlení za okrajem Prahy v dosahu příměstských vlakových S-linek. Díky vlakovým S-linkám jste do 15 až 30 minut v centru Prahy i z obcí jako Roztoky, Uhříněves a podobných lokalit, ve kterých můžete najít dostupnější ubytování.

Přijďte 8:30, připojte se 8:50. V 9:00 začínáme

Doporučujeme dorazit vždy mezi 8:30 až 8:45 nebo se připojit on-line už 8:50. Na místě si v klidu uděláte čaj nebo kafe. Pokud sledujete on-line, včas otestujete spojení.

E-skripta i papírová skripta pro všechny

Odkaz ke stažení e-skript pošleme s odkazem na živé vysílání vždy v úterý večer. E-skripta budete mít všichni ve studentském účtu.

Papírová skripta dostanete také všichni bez ohledu na formu studia. Při prezenčním studiu dostanete papírová skripta ve středu ráno v učebně. Pokud sledujete do pátku on-line, budou na vás papírová skripta čekat v sobotu ke startu praxe v učebně.

Odkazy k živým přenosům

Odkaz pro sledování živého přenosu přednášek od středy do pátku pošleme vždy v úterý večer. Email bude obsahovat i odkaz na e-skripta.

Odkazy ke sledování on-line workshopů a on-line fytoterapií budete mít v e-mailu zhruba hodinu před startem přenosu. 

Aplikace Zoom pro vysílání. Stáhněte si ji

Všechna živá vysílání proběhnou v aplikaci Zoom. Vysílání je možné spustit i v běžném prohlížeči, avšak doporučujeme stažení aplikace Zoom. 

Ke každému vysílání pošleme odkaz. Vysílání spustíte klikem na daný odkaz či tlačítko. Může být vyžadováno tzv. Meeting ID, které bude také v e-mailu.

V aplikaci můžete pokládat otázky během vysílání, buď napíšete dotaz do chatu v aplikaci Zoom nebo se přímo připojíte do vysílání. 

Do počítačů a laptopů stahujte Zoom po kliku na tlačítko níže, zvolte „Zoom Desktop Client“. Na mobilech a tabletech stáhněte z obchodu s aplikacemi.

Záznamy

Záznamy přednášek, on-line workshopů a dalších vysílání budete mít všichni bez ohledu na to, zda jste zvolili osobní nebo kombinované studium. 

Záznamy vložíme do zhruba 5 pracovních od živého vysílání do studentského účtu. 

Pozor na velké riziko on-line sledování!

Při on-line přenosech a pouštění záznamů hrozí, že přerušíte sledování při prvním náznaku mentální únavy. Zavřít laptop je tak jednoduché. Těžko pak najdete čas a motivaci k dosledování. Vytvořte si podmínky pro nerušené zhlédnutí živých přenosů nebo alespoň záznamů tak, jako kdybyste byli na seminářích osobně.

Známe příběhy studentů, kteří přerušili sledování a ještě mnoho měsíců po skončení kurzu jej nebyli schopni dokončit. Museli odložit další studium TČM o celý rok, i když o něj měli zájem hned. Vyhněte se tomu.

Víkendová praxe navazuje na přednášky

Víkendová praxe navazuje na přednášky od středy do pátku. Sledujte přednášky živě (osobně nebo on-line). Záznamy jsou jen pro opakování nebo výjimečnou nepřítomnost.

Aplikace Kahoot a kvízy

Po každém 5denním semináři připravíme otázky k ověření znalostí. Využijte kvízy i jako přípravu na zkoušku z 1. ročníku TČM. 

Otázky vám pošleme jako kvízy v v aplikaci Kahoot. Kahoot umožňuje hromadné on-line kvízy jednoduchou zábavnou formou. 

Vždy pošleme odkaz do daného kvízu. Spustíte jej klikem na tento odkaz či tlačítko. Může být vyžadován tzv. PIN, budete tak v e-mailu.

První sadu otázek pošleme mezi prvním a druhým seminářem 1. ročníku. Až pak začnete Kahoot reálně používat.

Kvíz je pomůcka, ne test jako ve škole

Kvíz v Kahootu je pomůcka k ověření znalostí a přípravu na zkoušku. Nehodnotíme úspěšnost jako ve škole.

Stáhněte si Kahoot do mobilu, tabletu nebo počítače

Kahoot je aplikace primárně pro mobily a tablety (Apple i Android). Stáhněte Kahoot v obchodě s aplikacemi. 

Na počítači či notebooku funguje Kahoot také. I tam stáhněte aplikaci (Apple i Windows). Bez aplikace se kvíz spustí v internetovém prohlížeči.

Klikem na tlačítka níže přejdete na stránku s Kahootem v obchodě s aplikacemi pro vaše zařízení:

Registrace v Kahootu není nutná, ale má výhody

Kvízy se spustí i bez registrace v Kahootu. S vlastním účtem v Kahootu budete mít své výsledky, kvízy naší školy a nastavení aplikace více pod kontrolou. 

V případě registrace doporučujeme typ účtu „Student”, aby byl zdarma. Nabídky placených tarifů můžete ignorovat klikem na tlačítko „Maybe later“ (možná později) u nabídek Kahootu.

Enter nickname - vložte přezdívku

Kahoot vás může žádat o „Enter nickname“ (vložte přezdívku). Zadejte libovolnou přezdívku vás jako účastníka kvízu.

Student Pass, QR kód - nepotřebujete

Kahoot vám pravděpodobně zobrazí informace o funkci Student Pass a QR kód. Ani jedno nepotřebujete. 

Různé formy otázek v Kahootu

V kvízech budou různé formy otázek a odpovědí. Formu otázky aplikace ukazuje před zobrazením otázky, věnujte tomu pozornost. Kromě výběru jediné správné možnosti se setkáte s těmito formami otázek:

 • Je více správných odpovědí: Multi-select
 • Zda je výrok pravdivý: True (ano) or false (ne)
 • Vyplnit odpověď ručně: Type answer

Chybně zodpovězené otázky si dejte znovu

Po dokončení kvízu vám Kahoot nabídne opakování chybně či neúplně zodpovězených otázek. Můžete se doslova naučit některá témata jen díky kvízu. Opakujte si otázky, dokud neodpovíte správně.

Zrušte zvuky a čtení otázek

Kvíz je doprovázen hudbou a Kahoot čte otázky a odpovědi. Tyto funkce můžete zrušit po kliku na 3 tečky v pravém horním rohu po spuštění kvízu.

Zkoumejte Kahoot. Nic nemůžete zkazit

Je mnoho funkcí Kahootu, o kterých bychom mohli psát. Raději zkoumejte, zkoušejte, klikejte. A v případě nejasností napište dotaz e-mailem na info@tcm.cz.

Změny ve formě účasti jsou možné, hlaste je však včas

Formu účasti (osobní < > kombinované) je možné změnit. Všechny podobné změny nám hlaste včas, minimálně 10 dnů předem na info@tcm.cz.

Přezůvky s sebou, prosím!

Pomozte nám udržet čistotu a usnadněte nám úklid, prosím. Černé podrážky či blátivé počasí dělají své. Děkujeme za přezůvky!

Psací potřeby s sebou

Do školy si vždy přineste psací potřeby a přezůvky. Poznámky si můžete dělat přímo do papírových skript, která dostanete.

Svlékání do půl těla

Nácviky budete provádět na sobě vzájemně, v menších skupinách. Může být potřebné svléknutí do půl těla. Volte spodní prádlo tak, abyste se při praxi cítili co nejvíce komfortně.

Pro každou praxi doporučujeme preventivně volnější oblečení. Pokud nebude třeba svléknutí do půl těla, lehce vyhrnete rukáv nebo nohavici.

Jiné otázky?

Pište kdykoliv na info@tcm.cz.

Seznamte ostatní s TČM. Sdílejte kurz Základy TČM

Dejte ostatním tip na kurz Základy TČM. Sdílením pošlete šanci na pevnější zdraví a životní harmonii. Pro někoho možná objevíte nové životní poslání.

Přihlášení možné i za běhu kurzu. Noví účastníci zhlédnou uplynulé semináře ze záznamů.