Pokyny pro studenty Akupunktury 1

Aby e-maily nepadaly do hromadné pošty či spamu

Budeme vám posílat e-maily s odkazy na vysílání, na záznamy, e-skripta a další důležité zprávy. E-maily občas padají do hromadné pošty. Přesuňte první takový e-mail do hlavní schránky příchozí pošty a přidejte si naši adresu info@tcm.cz do kontaktů. Pak budou e-maily chodit přímo do hlavní schránky.

Sekce Akupunktury 1 na webu

Záznamy seminářů a e-skripta vám budeme ukládat do studentských účtů na našem webu www.tcm.cz. 
Sekci vytváříme až v týdnu, kdy startuje studium. Pokud jste podepsali všechny dokumenty nutné ke studiu, a přesto sekci nevidíte, vyčkejte, prosím. Nejpozději se zasláním prvních e-skript bude vše nastaveno.
Sekci poté najdete na webu takto:
 • www.tcm.cz
 • Nahoře „Přihlásit se k účtu“.
 • Vyplňte přihlašovací údaje.
 • V „Menu“ klik na „Studium“.
 • Objeví se levé menu, v něm klik na „Pro studenty“. POZOR! Na mobilech je levé menu až úplně dole pod obsahem celé stránky.
 • Rozbalí se podmenu, v něm klik na „Akupunktura 1 23/24“.

Termíny Akupunktury 1

Uvidíme se 4 × na 4 dny. Od čtvrtku do pátku můžete sledovat on-line. V sobotu a neděli se sejdeme všichni osobně u nás ve škole na praxi. 

ZMĚNA! Poslední čtyřdenní blok bude odlišný. Čtvrtek bude možné sledovat on-line, pátek až neděle jen osobně ve škole.

Vždy 9:00 až cca 17:30. Přestávka na oběd kolem poledne. Menší přestávky v průběhu seminářů a praxí.

 • 19. října až 22. října 2023

 • 4. ledna až 7. ledna 2024

 • 29. února až 3. března 2024
 • 25. dubna až 28. dubna 2024

V 9:00 už začínají semináře, přijďte dříve, připojte se dříve

Doporučujeme dorazit vždy mezi 8:30 až 8:45 nebo se připojit on-line už 8:50. Na místě si v klidu uděláte čaj nebo kafe. Pokud sledujete on-line, včas otestujete spojení.

Kdy, kde. Adresa, učebna

Dělnická 54, Praha 7 – Holešovice, budova Drutěva. 

Učebna čtvrtek až pátek: Velký sál Žlutého císaře, 2. patro. Po vstupu do 2. patra hned doleva.

V sobotu se všichni osobně sejdeme ve Velkém sále Žlutého císaře mezi 8:30 – 8:45 a rozdělíte se do skupin a různých učeben pro praxi.

Doprava a parkování

Nejbližší zastávka hromadné dopravy se jmenuje Maniny, je přímo u školy. 

Neparkujte u školy, prosím. V poslední době se změnily okolnosti parkování u školy. Dříve mohl u budovy parkovat kdokoliv a bylo to tolerováno. Nyní se podmínky zpřísnily. Rozdávají se botičky a pokuty. Proto nedoporučujeme nechávat auta přímo u školy. 

Nedaleko existuje hlídané parkoviště s rozumnou cenou za celodenní parkování (150,- Kč). Je na konci Libeňského mostu. Kontakty, ceník a lokalita jsou na této webové stránce. Využijte, prosím, uvedené parkoviště nebo jiné možnosti v okolí. 

E-skripta i papírová skripta pro všechny

Odkaz ke stažení e-skript pošleme s odkazem na živé vysílání vždy ve středu v podvečer. E-skripta budete mít všichni ve studentském účtu.

Papírová skripta máte také všichni bez ohledu na formu studia. Při prezenčním studiu dostanete skripta ve čtvrtek ráno. Pokud sledujete do pátku on-line, budou na vás papírová skripta čekat v sobotu ke startu praxe. 

Kdy dostanete odkazy ke sledování živých přenosů?

Odkaz pro sledování živého přenosu seminářů od čtvrtka do pátku pošleme vždy ve středu v podvečer. 

Záznamy jsou pro všechny

Záznamy seminářů budete mít všichni bez ohledu na to, zda jste zvolili osobní nebo kombinované studium. Záznamy seminářů vložíme do zhruba 5 pracovních od výuky do studentského účtu. 

Pozor na velké riziko on-line sledování a záznamů!

Při on-line přenosech a pouštění záznamů hrozí, že přerušíte sledování při prvním náznaku mentální únavy. Zavřít laptop je tak jednoduché. Těžko pak najdete čas a motivaci k dosledování. Vytvořte si podmínky pro nerušené zhlédnutí živých přenosů nebo alespoň záznamů tak, jako kdybyste byli na seminářích osobně.

Známe příběhy studentů, kteří přerušili sledování a ještě mnoho měsíců po skončení dané fáze studia nebyli schopni jej dokončit. Museli odložit další studium TČM o rok či dva roky, i když o něj měli zájem hned. Vyhněte se tomu.

Změny ve formě účasti jsou možné, hlaste je však včas

Formu účasti (osobní < > kombinované) je možné změnit. Všechny podobné změny nám hlaste včas, minimálně 10 dnů předem na info@tcm.cz.

Přezůvky s sebou. Přezouvejte se v učebnách, prosím

Pomozte nám udržet čistotu a usnadněte nám úklid, prosím. Černé podrážky či blátivé počasí dělají své. Děkujeme za přezůvky!

Psací potřeby s sebou

Do školy si vždy přineste psací potřeby a přezůvky. Poznámky si můžete dělat přímo do papírových skript, která dostanete.

Aplikace Zoom pro vysílání. Stáhněte si ji

Živá vysílání proběhnou v aplikaci Zoom. Vysílání je možné spustit i v běžném prohlížeči, avšak doporučujeme stažení aplikace Zoom. V aplikaci můžete pokládat otázky během vysílání, buď napíšete dotaz do chatu v aplikaci Zoom nebo se přímo připojíte do vysílání. Do počítačů a laptopů stahujte Zoom po kliku na tlačítko níže, zvolte „Zoom Desktop Client“. Na mobilech a tabletech stáhněte z obchodu s aplikacemi.

Aplikace Kahoot pro ověření znalostí a kvízy. Stáhněte si ji

Po každém čtyřdenním bloku připravíme sadu otázek k ověření znalostí z uplynulých seminářů a praxe. Využijte je i jako přípravu na zkoušku. Otázky vám pošleme jako kvíz v aplikaci Kahoot. Kahoot umožňuje hromadné on-line kvízy jednoduchou zábavnou formou. První sadu otázek pošleme mezi prvním a druhým čtyřdenním blokem. Až pak začnete Kahoot reálně používat.

Kvíz je pomůcka, ne test jako ve škole

Kvíz v Kahootu je pomůcka k ověření znalostí a přípravu na zkoušku. Nehodnotíme úspěšnost jako ve škole.

Stáhněte si Kahoot do mobilu, tabletu nebo počítače

Kahoot je aplikace primárně pro mobily a tablety (Apple i Android). Stáhněte Kahoot v obchodě s aplikacemi. Na počítači či notebooku funguje Kahoot také. I tam stáhněte aplikaci (Apple i Windows) nebo Kahoot spusťte v internetovém prohlížeči na kahoot.com (hlavní stránka, vstup do účtu) nebo kahoot.it (průběh kvízů, vstup do kvízů přes PIN). Klikem na tlačítka níže přejdete na stránku s Kahootem v obchodě s aplikacemi pro vaše zařízení:

Registrace v Kahootu není nutná, ale má výhody

Kvízy se spustí i bez registrace v Kahootu. Bez registrace vás Kahoot požádá o „Enter nickname“ (vložte přezdívku). Zadejte libovolnou přezdívku vás jako účastníka kvízu. S vlastním účtem v Kahootu budete mít své výsledky, kvízy naší školy a nastavení aplikace více pod kontrolou. V případě registrace doporučujeme typ účtu „Student”, aby byl zdarma. Nabídky placených tarifů můžete ignorovat klikem na tlačítko „Maybe later“ (možná později) u nabídek Kahootu.

Nepotřebujete Student Pass ani QR kód

Kahoot vám pravděpodobně zobrazí informace o funkci Student Pass a QR kódu. Student Pass ani QR kód nepotřebujete. Pro naše účely potřebujete pouze odkaz pro vstup do daného kvízu, případně PIN k dané sadě otázek.

Různé formy otázek v Kahootu

V kvízech budou různé formy otázek a odpovědí. Formu otázky aplikace ukazuje před zobrazením otázky, věnujte tomu pozornost. Kromě výběru jediné správné možnosti se setkáte s těmito formami otázek:

 • Je více správných odpovědí: Multi-select
 • Zda je výrok pravdivý: True (ano) or false (ne)
 • Vyplnit odpověď ručně: Type answer

Chybně zodpovězené otázky si dejte znovu

Po dokončení kvízu vám Kahoot nabídne opakování chybně či neúplně zodpovězených otázek. Můžete se tak doslova naučit některá témata díky kvízu. Opakujte si otázky, dokud neodpovíte správně.

Zrušte zvuky a čtení otázek

Kvíz je doprovázen hudbou a Kahoot čte otázky a odpovědi. Tyto funkce můžete zrušit po kliku na 3 tečky v pravém horním rohu po spuštění kvízu.

Zkoumejte Kahoot. Nic nemůžete zkazit

Je mnoho funkcí Kahootu, o kterých bychom mohli psát. Raději zkoumejte, zkoušejte, klikejte. A v případě nejasností napište dotaz e-mailem na info@tcm.cz.

Jiné otázky?

Pište kdykoliv na info@tcm.cz.

Seznamte ostatní s TČM. Sdílejte kurz Základy TČM

Dejte ostatním tip na kurz Základy TČM. Sdílením pošlete šanci na pevnější zdraví a životní harmonii. Pro někoho možná objevíte nové životní poslání.

Přihlášení možné i za běhu kurzu. Noví účastníci zhlédnou uplynulé semináře ze záznamů.

Nedaleko existuje hlídané parkoviště s rozumnou cenou za celodenní parkování (150,- Kč). Je na konci Libeňského mostu. Kontakty, ceník a lokalita jsou na této webové stránce. Využijte, prosím, uvedené parkoviště nebo jiné možnosti v okolí.