Pokyny pro studenty Tuina 1

Minimum západní medicíny

Semináře západní medicíny povinné pro studenty TČM, kteří chtějí dokončit čtyřleté studium TČM a nemají zdravotnické vzdělání. Doporučujeme i terapeutům jiných alternativních oborů bez zdravotnického vzdělání.

Druhý seminář 26.–28. 4. 2024:

 • Téma: Nauka o nemocech: Signály, příznaky, příčiny, metody léčby nemocí
 • On-line živě nebo ze záznamu

Aby e-maily nepadaly do hromadné pošty či spamu

Budeme vám posílat e-maily s odkazy na e-skripta, výuková videa a další důležité zprávy. E-maily občas padají do hromadné pošty. Přesuňte první takový e-mail do hlavní schránky příchozí pošty a přidejte si naši adresu info@tcm.cz do kontaktů. Pak budou e-maily chodit přímo do hlavní schránky.

Dokumenty nutné pro studium

Ještě nemáte podepsané Podmínky a Dotazník, dokumenty potřebné pro studium na naší škole? Přijďte první den už v 8:30 a dořešte vše s kolegy ze studijního oddělení na místě.

Založte si studentský účet

E-skripta a výuková videa masážních technik vám budeme ukládat do studentského účtu na našem webu www.tcm.cz. Jde o sekci webu, do které se dostanete po přihlášení. Pokud studentský účet ještě nemáte, založte si jej takto:

 • klikněte na www.tcm.cz
 • Nahoře „Chci se registrovat“
 • Vyplňte formulář „Registrace do e-shopu“
Povolte souhlas se zasíláním newsletterů, jinak vám nemůžeme posílat odkazy na vysílání, na e-skripta ani další organizační e-maily.

Sekce Tuina 1 pro studenty na webu tcm.cz

Sekce s e-skripty a výukovými videi k Tuina 1 vám zpřístupníme, jakmile dodáte dokumenty ke studiu (Dotazník a Podmínky) a my je zpracujeme na studijním oddělení.
Máte založený studentský účet a odevzdané všechny dokumenty? Pak je sekce připravená na https://www.tcm.cz/studium/pro-studenty/tuina-1-2324.
Sekci ke specializaci Tuina 1 také najdete na webu takto:
 • www.tcm.cz
 • Nahoře „Přihlásit se k účtu“.
 • Vyplňte přihlašovací údaje.
 • V „Menu“ klik na „Studium“.
 • Objeví se levé menu, v něm klik na „Pro studenty“. POZOR! Na mobilech je levé menu až úplně dole pod obsahem celé stránky.
 • Rozbalí se podmenu, v něm klik na „Tuina 1 23/24“.

Termíny Tuina 1

Uvidíme se 4 × na 4 dny od čtvrtku do neděle osobně u nás ve škole. Vždy 9:00 až cca 17:30, v neděli do cca 16:00. Přestávka na oběd kolem poledne. Menší přestávky v průběhu seminářů a praxí.
 • 1. seminář 2.–5. 11. 2023
  Úvod do masáží tuina
 • 2. seminář 30. 11. – 3. 12. 2023
  Čínská akupresura, metoda otevírání bodů (kaixuefa)
 • 3. seminář 22.–25. 2. 2024
  Ozdravné masáže (baojian anmo)
 • 4. seminář 18.–21. 4. 2024
  Léčebná metoda uvolnění šlachosvalů a fascií (songjin liaofa)

V 9:00 už začínají semináře, přijďte dříve

Doporučujeme dorazit vždy mezi 8:30 až 8:45. Na místě si v klidu uděláte čaj nebo kafe. Proberete důležité zážitky se spolužáky.

Kdy, kde. Adresa, učebna

Dělnická 54, Praha 7 – Holešovice, budova Drutěva. 

Učebna Vodního draka 3. patro. Po vstupu do 3. patra (od schodů i od výtahů) hned doleva.

Doprava a parkování

Nejbližší zastávka hromadné dopravy se jmenuje Maniny, je přímo u školy. Parkování u budovy není možné, v okolních ulicích jsou modré zóny. Doporučujeme parkovací stání u Libeňského mostu

Tip k ubytování

Zvažte i bydlení za okrajem Prahy v dosahu příměstských vlakových S-linek. Díky vlakovým S-linkám jste do 15 až 30 minut v centru Prahy i z obcí jako Roztoky, Uhříněves a podobných lokalit, ve kterých můžete najít dostupnější ubytování.

E-skripta i papírová skripta pro všechny

Odkaz ke stažení e-skript pošleme týden před konáním semináře. E-skripta budete mít všichni ve studentském účtu
Papírová skripta máte také všichni, dostanete je ve čtvrtek ráno.

Výuková videa

Po skončení semináře vám zpřístupníme výuková videa masážních technik. Videa najdete ve svém studentském účtu.

Na sebe bavlněné triko a tepláky

Masáže se dělají přes oblečení. Pro vaše pohodlí, správné provádění a vnímání doporučujeme toto oblečení:

 • hladké, volné, bez potisku, zipu, flitrů či jiných struktur
 • nejlépe bavlněné,
 • nedoporučujeme polyesterové a uplé legíny
 • doporučujeme bavlněné triko s krátkým rukávem a tepláky

Přezůvky s sebou. Přezouvejte se v učebnách, prosím

Pomozte nám udržet čistotu a usnadněte nám úklid, prosím. Černé podrážky či blátivé počasí dělají své. Děkujeme za přezůvky!

Psací potřeby s sebou

Do školy si vždy přineste psací potřeby a přezůvky. Poznámky si můžete dělat přímo do papírových skript, která dostanete.

Aplikace Kahoot pro ověření znalostí a kvízy. Stáhněte si ji

Po každém 5denním bloku připravíme sadu otázek k ověření znalostí z uplynulých seminářů a praxe. Využijte je i jako přípravu na zkoušku z 2. ročníku TČM. Otázky vám pošleme jako kvíz v aplikaci Kahoot. Kahoot umožňuje hromadné on-line kvízy jednoduchou zábavnou formou. První sadu otázek pošleme mezi prvním a druhým blokem 2. ročníku. Až pak začnete Kahoot reálně používat.

Kvíz je pomůcka, ne test jako ve škole

Kvíz v Kahootu je pomůcka k ověření znalostí a přípravu na zkoušku. Nehodnotíme úspěšnost jako ve škole.

Stáhněte si Kahoot do mobilu, tabletu nebo počítače

Kahoot je aplikace primárně pro mobily a tablety (Apple i Android). Stáhněte Kahoot v obchodě s aplikacemi. Na počítači či notebooku funguje Kahoot také. I tam stáhněte aplikaci (Apple i Windows) nebo Kahoot spusťte v internetovém prohlížeči na kahoot.com (hlavní stránka, vstup do účtu) nebo kahoot.it (průběh kvízů, vstup do kvízů přes PIN). Klikem na tlačítka níže přejdete na stránku s Kahootem v obchodě s aplikacemi pro vaše zařízení:

Registrace v Kahootu není nutná, ale má výhody

Kvízy se spustí i bez registrace v Kahootu. Bez registrace vás Kahoot požádá o „Enter nickname“ (vložte přezdívku). Zadejte libovolnou přezdívku vás jako účastníka kvízu. S vlastním účtem v Kahootu budete mít své výsledky, kvízy naší školy a nastavení aplikace více pod kontrolou. V případě registrace doporučujeme typ účtu „Student”, aby byl zdarma. Nabídky placených tarifů můžete ignorovat klikem na tlačítko „Maybe later“ (možná později) u nabídek Kahootu.

Nepotřebujete Student Pass ani QR kód

Kahoot vám pravděpodobně zobrazí informace o funkci Student Pass a QR kódu. Student Pass ani QR kód nepotřebujete. Pro naše účely potřebujete pouze odkaz pro vstup do daného kvízu, případně PIN k dané sadě otázek.

Různé formy otázek v Kahootu

V kvízech budou různé formy otázek a odpovědí. Formu otázky aplikace ukazuje před zobrazením otázky, věnujte tomu pozornost. Kromě výběru jediné správné možnosti se setkáte s těmito formami otázek:

 • Je více správných odpovědí: Multi-select
 • Zda je výrok pravdivý: True (ano) or false (ne)
 • Vyplnit odpověď ručně: Type answer

Chybně zodpovězené otázky si dejte znovu

Po dokončení kvízu vám Kahoot nabídne opakování chybně či neúplně zodpovězených otázek. Můžete se tak doslova naučit některá témata díky kvízu. Opakujte si otázky, dokud neodpovíte správně.

Zrušte zvuky a čtení otázek

Kvíz je doprovázen hudbou a Kahoot čte otázky a odpovědi. Tyto funkce můžete zrušit po kliku na 3 tečky v pravém horním rohu po spuštění kvízu.

Zkoumejte Kahoot. Nic nemůžete zkazit

Je mnoho funkcí Kahootu, o kterých bychom mohli psát. Raději zkoumejte, zkoušejte, klikejte. A v případě nejasností napište dotaz e-mailem na info@tcm.cz.

Jiné otázky?

Pište kdykoliv na info@tcm.cz.

Seznamte ostatní s TČM. Sdílejte kurz Základy TČM

Dejte ostatním tip na kurz Základy TČM. Sdílením pošlete šanci na pevnější zdraví a životní harmonii. Pro někoho možná objevíte nové životní poslání.

Přihlášení možné i za běhu kurzu. Noví účastníci zhlédnou uplynulé semináře ze záznamů.