VELKÝ KURZ PRO TRVALÉ ZDRAVÍ

Základy tradiční čínské medicíny

Kurz, který navždy změní váš přístup ke zdraví. Objevte principy celostní péče o tělo i mysl pohledem tradiční čínské medicíny. Přeneste je do každodenního života a směřujte k dlouhověkosti. Srozumitelně, pro širokou veřejnost i profesionály ze zdravotnictví, wellness a alternativních oborů.

Kurz běží od 23. 4. 2022!

Stále se můžete přihlásit a sledovat kurz on-line a ze záznamů. Již proběhlé přednášky si dáte ze záznamů. Přístupy k záznamům máte do 18. 10. 2022.

4 víkendy s odstupem: duben, červen, červenec, září.

4

víkendy v Praze nebo on-line a záznamy

56

hodin výuky pro zdraví a dlouhověkost

8

hodin webinářů pro dotazy a podporu

6

skvělých lektorů s mnohaletou praxí

Přijďte si pro podrobné základy tradiční čínské medicíny i naši podporu při studiu.

Prožíváte tyto pocity a situace? Rezervujte si místo na kurzu

Srozumitelně pro všechny. Žádné podmínky pro přihlášení

Pro laiky a nadšence

Kurz bude srozumitelný pro širokou veřejnost, tedy i pro vás. Počítáme s běžnými laickými znalostmi biologie, lidského těla. Stupeň formálního vzdělání nerozhoduje. Potkáte se s účastníky ve věku 19 až 60+ let nejrozličnějších povolání. Přichází k nám i řada maminek na mateřské dovolené.

Pro lékaře a odborníky

Západní vzdělání někdy nestačí pro odhalení pravé příčiny obtíží pacienta či klienta. Díky základům tradiční čínské medicíny se stanete lepším lékařem, zdravotní sestrou, psychologem, fyzioterapeutem, výživovým poradcem nebo wellness a beauty specialistou. Uvidíte za obzor dosavadních vědomostí.

Jako laik, nadšenec i jako odborník ve zdravotnictví, wellness nebo beauty oborech můžete po kurzu pokračovat v profesionálním studiu.

Lékaři

Zdravotní sestry

Fyzioterapeuti

Psychologové

Výživoví poradci

Maséři

Fitness trenéři

Lektoři jógy

Kosmetičky

A další profese…

Povinný kurz, pokud chcete pokračovat v profesionálním studiu

Chcete být praktikem tradiční čínské medicíny, poskytovat akupunkturu či jiné metody profesionálně? Tento kurz je povinný pro vstup do následného profesionálního studia, které začíná pouze jednou ročně. Přihlaste se na tento kurz „Základů“, abyste odstartovali profesionální vzdělávání už na podzim 2022.

Teprve nyní mohu využít znalostí tam, kde jsem se západní medicínou už nevěděla...

Pracuji ve zdravotnickém oboru už čtyřicet let. Nejdříve západní medicína – urologie a poté v oboru, který se zabývá péčí o tělo. Studiem čínské medicíny na této škole jsem pochopila mnoho z toho, co západní medicína neumí. Teprve nyní mohu využít znalostí tam, kde jsem se západní medicínou už nevěděla, nebo jsem cítila, že to prostě nepomáhá a doktoři jsou také bezradní. Přehazují si klienta jako pingpongový míček a neví. A tady mnohdy právě čínská medicína otevírá možnosti pro pomoc.

Marie Brejchová

Absolventka „Základů“ a následného profesionálního studia akupunktury v letech 2012–2016

Nejde jen o zdraví. Zažijete velkou životní transformaci

Pokud poznání z kurzu uvedete do svého života, zažijete tyto pozitivní změny:

Tradiční čínskou medicínu učíme už 32 let. Jsme nejdéle fungující škola v Česku.

Jsme „1. škola tradiční čínské medicíny“. Vzděláváme veřejnost i profesionály od roku 1990. Jsme stálý tým více než 20 lektorů s mnohaletou praxí v oborech tradiční čínské medicíny.

Jde o zdraví, proto nikdy neustoupíme z vysoké kvality výuky.

Nejsem závislá jen na doktorech, díky tomu, že znám prevence onemocnění...

Díky znalostem tradiční čínské medicíny jsem daleko klidnější, protože nejsem závislá jen na doktorech, díky tomu, že znám prevence onemocnění a správnou dietetiku, a když už náhodou nějaké onemocnění propukne, vím si s ním docela rychle rady. Děkuji celému týmu vedení školy a paní doktorce Bendové za to, že nám umožňuje její kvalitní studium

Martina Fefrčíková

Absolventka „Základů“ i navazujícího profesionálního studia Akupunktury v letech 2012–2016

Funguje to. Už tisíce let.
Současná věda to potvrzuje

Postupy tradiční čínské medicíny jsou zdokonalovány přes 2 000 let. I současná věda potvrzuje její účinky. Světová zdravotnická organizace oficiálně uznala diagnostiku pomocí tradiční čínské medicíny. Akupunktura se stává součástí zdravotní péče v řadě států. Univerzita v Cambridge se věnuje nadějnému výzkumu léčby Alzheimerovy choroby pomocí bylinek z tradiční čínské medicíny. A Nobelova cena z roku 2015 byla udělena za lék vycházející z tradiční čínské medicíny.

Jste v bezpečí prověřeného systému péče o zdraví.

Myslím si, že je dobře vědět víc, než jaký si má člověk kdy vzít prášek.

Zajímá mě lidské tělo odjakživa a tohle je fantastické, to co v Číně věděli už tolik let před námi. Myslím si, ze je vzhledem ke stavu naši populace dobře vědět víc, než jaký si má člověk kdy vzít prášek. Lektoři se snažili, abychom jejich látku pochopili. „1. školu tradiční čínské medicíny“ jsem si vybrala proto, že je první a nejlepší, má již svou historii a byla mi doporučena. 

Jana Böcklová

Absolventka Základů tradiční čínské medicíny 2018/2019

Projdeme témata, o která se budete opírat v péči o zdraví

I. Historie, filozofie a čínština

Nechte se ohromit jiným pojetím světa, přírody, života i lidského těla podle tradiční čínské medicíny. Zorientujte se v asijských přístupech ke zdraví, objevte metody tradiční čínské medicíny a naučte se správně vyslovovat čínské pojmy. Filozofický přístup je propojen s péčí o zdraví a díky historii a filozofii snadněji pochopíte následující semináře. 

II. Jin a jang

Teorie jin a jang je snahou o udržení rovnováhy v našem těle, mysli a celém životě. Jin a jang jsou protichůdné přírodní síly, které se doplňují – stejně jako je v lidském těle něco více aktivní a něco méně aktivní, něco vzkvétá a něco ochabuje. Pro zdraví je zásadní, aby žádný z procesů v těle nedosáhl extrémní intenzity. Protože pak vznikají nemoci. Poznejte hlouběji celý princip jin a jang v tradiční čínské medicíně.

III. Pět elementů

Kdo by neslyšel o elementech oheň, dřevo, kov, voda, země. V lidském těle odpovídají jejich vlastnostem jednotlivé orgány. Proto nám princip 5 elementů pomáhá diagnostikovat příčiny zdravotních obtíží. Prozkoumejte podrobně teorii 5 elementů, objevte vliv různých emocí na tělo a mysl a další praktické souvislosti. Mimochodem: Díky principu 5 elementů zharmonizujete jakoukoliv oblast svého života, třeba vztahy.

IV. Dietetika, stravování

I strava pomůže zahnat nemoc nebo bránit jejímu vzniku. Poznejte účinky potravin na lidské tělo a na jednotlivé orgány pohledem tradiční čínské medicíny. Dosáhněte harmonie na těle a užívejte si životní energie do co nejvyššího věku i díky stravě. Stravování dle tradiční čínské medicíny navazuje na principy jin a jang i 5 elementů, které znáte z předchozích seminářů.

V. Orgány, lidské tělo, dráhy

Prozkoumejte lidské tělo a funkce orgánů pohledem tradiční čínské medicíny. Připravte se na překvapující souvislosti mezi jednotlivými orgány. Dozvíte se možné příčiny vybraných zdravotních neduhů. Zjistíte, které prožívané emoce poškozují jednotlivé orgány. Vzhůru k celostnímu poznávávání lidského těla. Čeká vás série 3 rozsáhlejších seminářů podle skupin orgánů.

Proč propukne nemoc?

Co bývá příčinou nemocí? Co je může spouštět? Jakou roli mohou hrát emoce? Proč může vzniknout cukrovka, co může vést k propuknutí Alzheimerovy choroby, co bývá příčinami migrén, jaké souvislosti se mohou skrývat za bolestmi zad…? Na kurzu poznáte pohled tradiční čínské medicíny na vznik mnoha obtíží a překvapivé souvislosti. 

Zmíníme vybrané souvislosti vzniku řady obtíží. Nečekejte výuku přesné diagnostiky ani návod na vyléčení uvedených nemocí. 

Že jednotlivé príznaky a prejavy budú do seba tak zapadať, to som netušila

Krásne štúdium. Veľmi veľa informácií. Pre niekoho, kto absolútne nemal o takomto smere vnímania pacienta žiadnu skúsenosť – ako ja – je to náročné. Ja by som každému študentovi klasickej medicíny takéto štúdium doporučila. Isto by mal celistvejší pohľad na pacienta, na jednotlivé ochorenia, liečbu a hlavne prevenciu. 

Mgr. Anna Durcová

Absolventka Základů tradiční čínské medicíny 2017/2018

Dostanete nejlepší základy,
ale tohle neslibujeme!

Odejdete s perfektní znalostí hlavních principů tradiční čínské medicíny. Ale plné poznání tradiční čínské medicíny vyžaduje několikaleté profesionální studium a celoživotní vzdělávání. Toto v „Základech“ neslibujeme:

Dotek na vlastní kůži, prožitek na vlastní duši

Chystáme pro vás praktické ukázky vybraných metod tradiční čínské medicíny. Těšte se na tato zážitková cvičení.

Meditace

Zharmonizujte svou mysl pomocí meditačních technik dle taoistické tradice. Zažijete osvobození od poletujících myšlenek a starostí.

Cvičení čchi-kung

Čchi-kung je tradiční čínské cvičení pro regulaci životní energie. Během kurzu si vyzkoušíte jeden ze cviků a dojde i na dechové cvičení. 

Osobní typologie

Co vám bylo dáno do vínku? Jaký typ jste mentálně a tělesně podle tradiční čínské medicíny? Zjistíte v jednom z cvičení během kurzu.

Léčivé masáže tuina

Masáže tuina mají pozitivní vliv na naše zdraví. Během kurzu si vyzkoušíte automasáž hlavy pro  okamžitou realaxaci a obnovu energie

Moje masérská praxe má své limity. Proto jsem si vybrala tradiční čínskou medicínu

Děkuji všem lektorům za jejich trpělivost a chtění se dělit o získané vědomosti. Ve své praxi se setkávám se spoustou lidí, kteří mají zdravotní obtíže a moje dosavadní masérská praxe má své limity. Proto jsem si vybrala tradiční čínskou medicínu. Je to pro mne další cesta, jak rozšířit své znalosti a možnosti pro své klienty. Určitě plánuji pokračovat dál. 

Gabriela Hejmová

Absolventka Základů tradiční čínské medicíny 2017/2018

Noví přátelé na stejné vlně

Budete mezi svými. Užijte si diskuze na společné téma, sdílejte stejný pohled na život a zdraví, inspirujte se v neformálních debatách, kde panuje soulad v pohledu na věc bez nutnosti obhajovat svůj alternativní přístup. 

6 špičkových lektorů s mnohaletou praxí

MUDr. Jiří Bílek

Specialista na akupunkturu. Lékař s atestací v oboru gynekologie – porodnictví. Absolvent studia akupunktury na univerzitě v Pekingu.

Zdeněk Chmelka, MAT

Dlouholeté studium čínského jazyka a kultury, absolvent pětiletého univerzitního studia čínštiny-sinologie a bojových umění v Číně.

Lucie Hostáková​

16 let praxe v tradiční čínské medicíně jako praktik se specializací na emoce, psychiku, akupunkturu a ušní akupunkturu. 

MUDr. Ivanka Jungová

17 let praxe ve východních medicínách, 6 let v tradiční čínské medicíně. Specialistka na léčivé masáže tuina a akupunkturu.

Václav Lukeš​

10 let praxe v tradiční čínské medicíně, expert na pohybové obtíže, problémy s početím a zdraví dětí. Žák lékaře dr. Wang Fuyina.

Mgr. Gabriela Schwarzová

8 let praxe v akupunktuře. Absolventka „Advanced Oriental Medicine“ na Northern College of Acupuncture v Yorku.

Studium ovlivnilo celý můj život od základu. Potkal jsem i super nové přátele.

Mimo hromady poznatků jsem potkal i super nové přátele. Studium ovlivnilo celý můj život od základu – jako například jiný způsob stravování, rozmýšlení o věcech, pozorování a chápání dějů kolem mě. Jako fyzioterapeutovi mi to přineslo novou paletu nástrojů, jak efektivně působit na určité potíže, které západní přístupy řeší obtížně, dlouho, nebo nedostatečně. 

Ing. Bc. Pavel Vích

Fyzioterapeut, absolvent „Základů“ a následného profesionálního studia akupunktury 2014-2018

Osobně nebo on-line? Vyberte si

Stále se můžete přihlásit a sledovat kurz on-line a ze záznamů. Již proběhlé přednášky si dáte ze záznamů. Přístupy k záznamům máte do 18. 10. 2022.

On-line

Sledujete živé přenosy ze seminářů jen on-line nebo si pusťíte jejich záznamy. Nikam nemusíte, vzděláváte se z domova.

Posledních 7 míst. Neodkládejte přihlášení!

4 víkendy

Při sledování ze záznamů nejste vázáni termíny. Stále se můžete přihlásit a sledovat kurz on-line a ze záznamů. Již proběhlé přednášky si dáte ze záznamů. Přístupy k záznamům máte do 18. 10. 2022.

Kurz trvá 8 dnů, sejdeme 4x o víkendu v sobotu a v neděli. Každou sobotu a neděli výuka od 9:00 do cca 17:30. Pauza na oběd cca 1,5 hodiny.

1. víkend

23. - 24. 4.

Úvod do tradiční čínské medicíny • Filozofie, historie a čínština • Jin a jang

2. víkend

4. - 5. 6.

5 elementů • Dietetika, stravování

3. víkend

16. - 17. 7.

Orgány I (zangfu)

4. víkend

17. - 18. 9.

Orgány II (čchi, krev a tělní tekutiny) • Orgány III (mimořádné orgány)

Odpovědi na otázky a podpora

4 on-line webináře pro vaše dotazy

4 webináře pro vaše dotazy a konzultace k probíranaým tématům. Termíny budou upřesněny během kurzu

Životní proměna je na dosah.
Stačí se přihlásit

Stále se můžete přihlásit a sledovat kurz on-line a ze záznamů. Již proběhlé přednášky si dáte ze záznamů. Přístupy k záznamům máte do 18. 10. 2022.

13 970 Kč

Přihlaste se zde

Stále se můžete přihlásit a sledovat kurz on-line a ze záznamů. Již proběhlé přednášky si dáte ze záznamů. Přístupy k záznamům máte do 18. 10. 2022.

Vyplníte přihlašovací formulář, do tří pracovních dnů pošleme e-mailem fakturační údaje. Platba jen převodem na účet.

Sdílejte kurz

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on skype
Share on pinterest