Pokyny pro účastníky kurzu Základy TČM

Instrukce pro všechny studenty kurzu Základy TČM, ať sledujete on-line, nebo osobně na naší škole.

Menu

Aby e-maily nepadaly do hromadné pošty či spamu

Budeme vám posílat e-maily s odkazy na vysílání, na záznamy, e-skripta a další důležité zprávy. E-maily občas padají do hromadné pošty. Přesuňte první takový e-mail do hlavní schránky příchozí pošty a přidejte si naši adresu info@tcm.cz do kontaktů. Pak budou e-maily chodit přímo do hlavní schránky.

Nedořešená administrativa kolem přihlášky?

Ještě nemáte podepsané Podmínky a Dotazník, dokumenty potřebné pro účast na kurzu? Přijďte první den už v 8:30 a dořešte vše s kolegy ze studijního oddělení na místě. Pokud budete sledovat on-line, věnujte pozornost e-mailům ze studijního oddělení.

Založte si studentský účet

Záznamy seminářů a e-skripta vám budeme ukládat do studentských účtů na našem webu www.tcm.cz. Jde o sekci webu, do které se dostanete po přihlášení. Pokud studentský účet ještě nemáte, založte si jej následovně. Technicky se jedná o registraci do e-shopu, po které vám do pár dnů zpřístupníme studentskou sekci na webu:

 • www.tcm.cz
 • Nahoře „Chci se registrovat“.
 • Vyplňte formulář „Registrace do e-shopu“.
 • Povolte souhlas se zasíláním newsletterů, jinak vám nemůžeme posílat odkazy na vysílání, na e-skripta ani další organizační e-maily.

Sekce Základů TČM se záznamy a e-skripty na webu

Sekce s e-skripty a záznamy k Základům TČM se vám zpřístupní po dodání dokumentů ke studiu (Dotazník a Podmínky) a po jejich zpracování na studijním oddělení. 

Sekci vytváříme až v týdnu, kdy startuje kurz. Zpřístupnění po dodání dokumentů ke studiu může také chvíli trvat, nejde o automatizovaný proces. Pokud jste podepsali všechny dokumenty nutné ke studiu, a přesto sekci nevidíte, vyčkejte, prosím. Nejpozději se zasláním prvního odkazu na vysílání a prvních e-skript bude vše nastaveno.

Sekci Základů TČM poté najdete na webu takto:
 • www.tcm.cz
 • Nahoře „Přihlásit se k účtu“. Vyplňte přihlašovací údaje.
 • V horním menu stránky klik na „Studium“. Na mobilu menu rozbalte.
 • Objeví se menu vlevo v obsahu stránky. Klik na „Studentský účet“. POZOR! Na mobilech je levé menu až úplně dole pod obsahem celé stránky.
 • Rozbalí se podmenu. Klik na „Základy TČM jaro 2024“.
 • Každý víkendový seminář bude mít svoji záložku nahoře na stránce. V záložce budou vždy přednášky, e-skripta a další studijní materiály.

Termíny kurzu:
4 × víkend
4 × on-line workshop

Uložte si termíny do diáře.

Sejdeme se 4 × na víkend, tedy 4 × na sobotu a neděli. A k tomu 4 on-line workshopy pro dotazy a podporu. Víkend označujeme také jako seminář, máme tedy 4 semináře. Semináře obsahují jednotlivé přednášky. Témata přednášek v každém víkendovém semináři vám vždy pošleme e-mailem zhruba týden před jeho konáním.

4 víkendy

Každý den startují přednášky v 9:00, končíme zhruba v 17:30. Přestávka na oběd kolem poledne. Menší přestávky v průběhu seminářů.

 • 16. – 17. března 2024

 • 13. – 14.dubna 2024

 • 18. – 19. května 2024

 • 22. – 23. června 2024

4 on-line workshopy

Workshopy jsou on-line vysílání pro vaše dotazy, vysvětlení nejasností, opakování a další podporu pro vás. Začátek v 18:30, konec dle množství dotazů, počítejte s časem do 20:30. Workshopy vysíláme vždy on-line a budete mít i jejich záznamy.

Workshopy jsou nedílnou součástí kurzu. Díky vašim dotazům se dozvíte i věci, které na přednáškách během víkendů nebyly. Více o workshopech níže na stránce v samostatném odstavci.

 • 10. dubna 2024 od 18:30 do cca 20:30
 • 3. května 2024 od 18:30 do cca 20:30
 • 5. června 2024 od 18:30 do cca 20:30
 • 17. července 2024 od 18:30 do cca 20:30

V 9:00 už začínají přednášky, přijďte dříve, připojte se dříve

Přednášky začínají v sobotu a v neděli v 9:00. Přijďte do učebny už mezi 8:30 až 8:45. Na místě si v klidu uděláte čaj nebo kafe.

Pokud sledujete víkendové přednášky on-line, připojte se už kolem 8:50, abyste včas vyřešili případné technické nesnáze

On-line workshopy začínají vždy v 18:30. Připojte se také dříve, doporučujeme 18:20, abyste včas vyladili případné technické nesnáze.

Adresa školy a učebna

Školu najdete na adrese Dělnická 54, Praha 7 – Holešovice, budova Drutěva. Sejdeme se v učebně Velký sál Žlutého císaře ve 2. patře. Po vstupu do 2. patra hned doleva.

Doprava a parkování

Nejbližší zastávka hromadné dopravy se jmenuje Maniny, je přímo u školy. 

Neparkujte u školy, prosím. V poslední době se změnily okolnosti parkování u školy. Dříve mohl u budovy parkovat kdokoliv a bylo to tolerováno. Nyní se podmínky zpřísnily. Rozdávají se botičky a pokuty. Proto nedoporučujeme nechávat auta přímo u školy. 

Nedaleko existuje hlídané parkoviště s rozumnou cenou za celodenní parkování (150,- Kč). Je na konci Libeňského mostu. Kontakty, ceník a lokalita jsou na této webové stránce. Využijte, prosím, uvedené parkoviště nebo jiné možnosti v okolí. 

Tip k ubytování

Zvažte i bydlení za okrajem Prahy v dosahu příměstských vlakových S-linek. Díky vlakovým S-linkám jste do 15 až 30 minut v centru Prahy i z obcí jako Roztoky, Uhříněves a podobných lokalit, ve kterých můžete najít cenově dostupnější ubytování.

E-skripta pro všechny, papírová při osobní účasti

Odkaz ke stažení e-skript pošleme s odkazem na živé vysílání vždy v pátek večer před víkendovým seminářem. E-skripta budete mít všichni ve studentském účtu bez ohledu na zvolenou formu účasti. 

Pokud chodíte osobně, dáme vám vždy v sobotu ráno na místě i papírová skripta pro daný víkend.

Kdy pošleme odkazy pro on-line vysílání?

Odkaz pro sledování živého přenosu víkendových seminářů pošleme vždy v pátek večer před víkendovými semináři. E-mail bude obsahovat i odkaz na e-skripta. Vždy tyto podklady dostanete.

Odkaz pro sledování on-line workshopů pošleme až zhruba hodinu před vysíláním. Vysíláme v aplikaci Zoom, o které píšeme níže na této stránce, kde najdete i odkazy ke stažení Zoomu.

Záznamy jsou pro všechny

Záznamy seminářů budete mít všichni bez ohledu na to, zda chodíte osobně nebo sledujete kurz on-line. Záznamy seminářů vložíme do zhruba 5 pracovních dnů po daném víkendu do studentského účtu. Obdobně uložíme i záznamy on-line workshopů, které slouží k vaší podpoře a odpovědím na otázky.

Pozor na velké riziko on-line sledování a záznamů!

Při on-line přenosech a pouštění záznamů hrozí, že přerušíte sledování při prvním náznaku mentální únavy. Zavřít laptop je tak jednoduché. Těžko pak najdete čas a motivaci k dosledování. Vytvořte si podmínky pro nerušené zhlédnutí živých přenosů nebo alespoň záznamů tak, jako kdybyste byli na seminářích osobně.

Známe příběhy studentů, kteří přerušili sledování a ještě mnoho měsíců po skončení kurzu jej nebyli schopni dokončit. Museli odložit následné studium TČM o celý rok, i když o něj měli zájem hned. Vyhněte se tomu.

On-line workshop po každém víkendu: Otázky a odpovědi, podpora, opakování

Po každém víkendu se připojte k on-line workshopu. Jde o živé vysílání s jedním z lektorů pro odpovědi na vaše otázky, dovysvětlení nejasností, sdílení zkušeností ze zkoušení principů TČM v reálném životě a k další podpoře vás studentů. 

On-line workshopy jsou nedílnou součástí kurzu, mnohdy se dovíte něco důležitého, co na seminářích nebylo. Hlavně se můžete doptat lektora s odstupem několika dnů po přednáškách předchozího víkendového semináře. 

Odkaz k vysílání přijde zhruba hodinu před vysíláním workshopu.

Výzvy k zapojení TČM do vašeho reálného života

Po každém víkendu kurzu vyhlásíme výzvu neboli dobrovolný úkol k zapojení principů TČM do vašeho reálného života. Zkušenosti s výzvou projedeme společně na on-line workshopu po daném víkendu kurzu.

Změny ve formě účasti jsou možné, hlaste je však včas

Formu účasti na kurzu je možné změnit z osobní na on-line nebo naopak. Můžete jednorázově přijet a zažít atmosféru ve škole na jeden víkend, i když kurz sledujete on-line. Všechny podobné změny nám hlaste včas, minimálně 10 dnů předem na info@tcm.cz.

Přezůvky s sebou. Přezouvejte se v učebnách, prosím

Pomozte nám udržet čistotu a usnadněte nám úklid, prosím. Černé podrážky či blátivé počasí dělají své. Berte si s sebou přezůvky a přezouvejte, když jste v učebně. Hned po vchodu do učebny je umístěná šatna, kde se můžete přezout a pokračovat dále do prostoru učebny. Děkujeme!

Psací potřeby s sebou

Do školy si vždy přineste psací potřeby a přezůvky. Poznámky si můžete dělat přímo do papírových skript, která dostanete.

Aplikace Zoom pro vysílání. Stáhněte si ji

Živá vysílání seminářů i on-line workshopů proběhnou v aplikaci Zoom. Můžete pokládat otázky během vysílání buď přímým vstupem do vysílání nebo v chatu v aplikaci Zoom. 

Vysílání je možné spustit i v běžném prohlížeči, avšak velmi doporučujeme stažení aplikace Zoom. Do počítačů a laptopů stahujte Zoom po kliku na tlačítko níže, zvolte „Zoom Desktop Client“. Na mobilech a tabletech stáhněte z obchodu s aplikacemi.

Aplikace Kahoot pro ověření znalostí a kvízy. Stáhněte si ji

Mezi víkendy si můžete ověřit své znalosti v kvízech, které vložíme do aplikace Kahoot a pošleme vám dokaz pro vstup do kvízu. Kahoot umožňuje hromadné on-line kvízy jednoduchou zábavnou formou. Ověříte si pochopení důležitých principů TČM a ujasníte si, co vám máme dovysvětlit na následném on-line workshopu.

První sadu otázek pošleme po prvním víkendu kurzu. Pak začnete Kahoot reálně používat.

Kvíz je pomůcka, ne test jako ve škole

Kvíz v Kahootu je pomůcka k ověření znalostí a pochopení témat z kurzu pro vás. Navíc zábavnou formou. Nehodnotíme úspěšnost a nesledujeme výsledky jednotlivých studentů. V aplikaci si zvolíte svoji přezdívku.

Stáhněte si Kahoot do mobilu, tabletu nebo počítače

Kahoot je aplikace primárně pro mobily a tablety (Apple i Android). Stáhněte Kahoot v obchodě s aplikacemi. Na počítači či notebooku funguje Kahoot také. I tam stáhněte aplikaci (Apple i Windows) nebo Kahoot spusťte v internetovém prohlížeči na kahoot.com (hlavní stránka, vstup do účtu) nebo kahoot.it (průběh kvízů, vstup do kvízů přes PIN). Klikem na tlačítka níže přejdete na stránku s Kahootem v obchodě s aplikacemi pro vaše zařízení:

Registrace v Kahootu není nutná, ale má výhody

Kvízy se spustí i bez registrace v Kahootu. Bez registrace vás Kahoot požádá o „Enter nickname“ (vložte přezdívku). Zadejte libovolnou přezdívku vás jako účastníka kvízu. S vlastním účtem v Kahootu budete mít své výsledky, kvízy naší školy a nastavení aplikace více pod kontrolou. 

V případě registrace doporučujeme typ účtu „Student”, aby byl zdarma. Nabídky placených tarifů můžete ignorovat klikem na tlačítko „Maybe later“ (možná později) u nabídek Kahootu.

Nepotřebujete Student Pass ani QR kód

V Kahootu můžete vidět nabídku funkcí Student Pass a QR kódu. Student Pass ani QR kód nepotřebujete. Pro naše účely potřebujete pouze odkaz pro vstup do daného kvízu, případně PIN k dané sadě otázek.

Různé formy otázek v Kahootu

V kvízu budou různé formy otázek a odpovědí. Formu otázky aplikace ukazuje před zobrazením otázky, věnujte tomu pozornost. Kromě výběru jediné správné možnosti se setkáte s těmito formami otázek:

 

 • Je více správných odpovědí: Multi-select
 • Zda je výrok pravdivý: True (ano) or false (ne)
 • Vyplnit odpověď ručně: Type answer

Chybně zodpovězené otázky si dejte znovu

Po dokončení kvízu vám Kahoot nabídne opakování chybně či neúplně zodpovězených otázek. Můžete se tak doslova naučit dané minitéma díky kvízu. Opakujte si otázky, dokud neodpovíte správně.

Zrušte zvuky a čtení otázek

Kvíz je doprovázen hudbou a Kahoot čte otázky a odpovědi. Tyto funkce můžete zrušit po kliku na 3 tečky v pravém horním rohu po spuštění kvízu.

Zkoumejte Kahoot. Nic nemůžete zkazit

Je mnoho funkcí Kahootu, o kterých bychom mohli psát. Raději zkoumejte, zkoušejte, klikejte. A v případě nejasností napište dotaz e-mailem na info@tcm.cz.

Jiné otázky?

Přečetli jste si důkladně celé pokyny a máte otázky? Pište kdykoliv na info@tcm.cz.

Pozvěte blízké do kurzu Základy TČM. Přihlášení je možné i po startu kurzu

Dejte ostatním tip na kurz Základy TČM. Sdílením pošlete šanci na pevnější zdraví, životní harmonii. Nebo pro někoho objevíte nové životní poslání.

Noví účastníci zhlédnou uplynulé semináře ze záznamů a na ty další se mohou připojit živě, a to on-line nebo osobně. Nebo si dají celý kurz ze záznamů.

 • www.tcm.cz
 • Nahoře „Přihlásit se k účtu“.
 • Vyplňte přihlašovací údaje.
 • V „Menu“ klik na „Studium“.
 • Objeví se levé menu, v něm klik na „Pro studenty“. POZOR! Na mobilech je levé menu až úplně dole pod obsahem celé stránky.
 • Rozbalí se podmenu, v něm klik na „2. ročník TČM 23/24“.