Pokyny pro účastníky kurzu Základy TČM

Důležité instrukce pro všechny studenty kurzu Základy TČM, ať sledujete kurz on-line, nebo osobně na naší škole.

Aby e-maily nepadaly do hromadné pošty či spamu

Budeme vám posílat e-maily s odkazy na vysílání, na záznamy, e-skripta a další důležité zprávy. E-maily padají do hromadné pošty. Přesuňte první takový e-mail do hlavní schránky příchozí pošty a přidejte si info@tcm.cz do adresáře. Pak budou e-maily chodit přímo do hlavní schránky.

Termíny kurzu. 4 × víkend. Vždy 9:00 až cca 17:30

Sejdeme se 4 × vždy v sobotu a v neděli. Každý den startují semináře v 9:00, končíme zhruba v 17:30. Přestávka na oběd kolem poledne. Menší přestávky v průběhu seminářů.

25. – 26. 2. 2023
18. – 19. 3. 2023
29. – 30. 4. 2023
3. – 4. 6. 2023

Můžete sledovat i záznamy, pak vás termíny nemusí tížit. Živý přenos nebo osobní účast je ale vždycky lepší.

V 9:00 už začínají semináře, přijďte dříve, připojte se dříve

Doporučujeme dorazit vždy mezi 8:30 až 8:45 nebo se připojit on-line o pár minut dříve. Na místě si v klidu uděláte čaj nebo kafe. Pokud sledujete on-line, včas otestujete spojení.

Nedořešená administrativa kolem přihlášky?

Ještě nemáte podepsané Podmínky a Dotazník, dokumenty potřebné pro účast na kurzu? Přijďte první den už v 8:30 a dořešte vše s kolegy ze studijního oddělení na místě. Pokud budete sledovat on-line, věnujte pozornost e-mailům ze studijního oddělení.

Založte si studentský účet. Budou v něm záznamy seminářů a e-skripta

Záznamy seminářů a e-skripta vám budeme ukládat do studentských účtů na našem webu www.tcm.cz. Jde o sekci webu, do které se dostanete po přihlášení. Najdete tam i řadu videobonusů a pomůcek ke stažení. Pokud studentský účet ještě nemáte, založte si jej tady.

Přístup k sekci kurzu Základy TČM získáte až po dodání dokumentů ke studiu (Podmínky, Dotazník), viz předchozí odstavec.

Cesta k sekci Základů TČM na webu www.tcm.cz

  • Přihlaste se na www.tcm.cz nahoře, „Přihlásit se k účtu“.
  • V hlavním menu webu klikněte na „Studium“. Na mobilu nejdříve rozbalte „Menu“.
  • Pod hlavním bannerem vlevo se objeví postranní menu. Na mobilu je toto boční menu dole až pod obsahem stránky. Klikněte na „Pro studenty“.
  • Klikněte na „Základy TČM Jaro 2023“ a jste v sekci kurzu se záznamy, e-skripty a doplňkovými materiály.

Do sekce kurzu Základy TČM se dostanete až po dodání dokumentů ke studiu (Podmínky, Dotazník).

Adresa školy a učebna

Školu najdete na adrese Dělnická 54, Praha 7 – Holešovice, budova Drutěva. Sejdeme se v učebně Velký sál Žlutého císaře ve 2. patře. Po vstupu do 2. patra hned doleva.

Doprava a parkování

Nejbližší zastávka hromadné dopravy se jmenuje Maniny, je přímo u školy. Parkování u budovy školy je možné, jen nemůžeme garantovat parkovací místo.

Tip k ubytování

Zvažte i bydlení za okrajem Prahy v dosahu příměstských vlakových S-linek. Díky vlakovým S-linkám jste do 15 až 30 minut v centru Prahy i z obcí jako Roztoky, Uhříněves a podobných lokalit, ve kterých můžete najít dostupnější ubytování.

E-skripta pro všechny, papírová při osobní účasti

Odkaz ke stažení e-skript pošleme s odkazem na živé vysílání vždy v pátek později odpoledne před seminářovým víkendem. E-skripta budete mít všichni ve studentském účtu bez ohledu na zvolenou formu účasti. Pokud chodíte osobně, dáme vám na místě i papírová skripta.

Odkaz pro sledování on-line přenosu pošleme vždy v pátek v podvečer

Odkaz pro sledování živého přenosu kurzu pošleme vždy v pátek později odpoledne či v podvečer před víkendovými semináři. E-mail bude obsahovat i odkaz na e-skripta.

Záznamy pro všechny

Záznamy seminářů budete mít všichni bez ohledu na to, zda chodíte osobně nebo sledujete kurz on-line. Záznamy seminářů vložíme do zhruba 5 pracovních dnů po daném víkendu do studentského účtu. Obdobně uložíme i záznamy on-line workshopů, které slouží k vaší podpoře a odpovědím na otázky.

Pozor na velké riziko on-line sledování a záznamů!

Při on-line přenosech a pouštění záznamů hrozí, že přerušíte sledování při prvním náznaku mentální únavy. Zavřít laptop je tak jednoduché. Těžko pak najdete čas a motivaci k dosledování. Vytvořte si podmínky pro nerušené zhlédnutí živých přenosů nebo alespoň záznamů tak, jako kdybyste byli na seminářích osobně.

Známe příběhy studentů, kteří přerušili sledování a ještě mnoho měsíců po skončení kurzu jej nebyli schopni dokončit. Museli odložit následné studium TČM o celý rok, i když o něj měli zájem hned. Vyhněte se tomu.

On-line workshop po každém víkendu: Otázky a odpovědi, podpora, opakování

Po každém víkendu se připojte k on-line workshopu. Slouží k odpovědím na vaše otázky a k dovysvětlení nejasností. On-line workshopy jsou nedílnou součástí kurzu, mnohdy se dovíte něco důležitého, co na seminářích nebylo. Termín vysílání oznámíme vždy včas e-mailem. Odkaz k vysílání přijde v den vysílání workshopu.

Změny ve formě účasti jsou možné, hlaste je včas

Formu účasti na kurzu je možné změnit z osobní na on-line nebo naopak. Můžete jednorázově přijet a zažít atmosféru ve škole na jeden víkend, i když kurz sledujete on-line. Všechny podobné změny nám hlaste včas, minimálně 10 dnů předem na info@tcm.cz.

Přezouvejte se v učebnách, prosím. Děkujeme!

Pomozte nám udržet čistotu a usnadněte nám úklid, prosím. Černé podrážky či blátivé počasí dělají své. Děkujeme za přezůvky!

Co si vzít s sebou do školy?

Do školy si vždy přineste psací potřeby a přezůvky. Poznámky si můžete dělat přímo do papírových skript, která dostanete.

Aplikace Zoom pro vysílání. Stáhněte si ji

Živá vysílání seminářů i on-line workshopů proběhnou v aplikaci Zoom. Vysílání je možné spustit i v běžném prohlížeči, avšak velmi doporučujeme stažení aplikace Zoom. V aplikaci můžete pokládat otázky během vysílání. Do počítačů a laptopů, stahujte Zoom po kliku na tlačítko níže, zvolte „Zoom Desktop Client“. Na mobilech a tabletech stáhněte z obchodu s aplikacemi.

Aplikace Kahoot pro ověření znalostí a kvízy. Stáhněte si ji

Mezi víkendy si můžete ověřit své znalosti v kvízech, které vložíme do aplikace Kahoot. Kahoot umožňuje hromadné on-line kvízy jednoduchou zábavnou formou. Ověříte si pochopení důležitých principů TČM a ujasníte si, co vám máme dovysvětlit na následném on-line workshopu.

Stáhněte si Kahoot do mobilu, tabletu nebo počítače

Kahoot je aplikace primárně pro mobily a tablety (Apple i Android). Stáhněte Kahoot v obchodě s aplikacemi. Na počítači či notebooku funguje Kahoot také. I tam stáhněte aplikaci (Apple i Windows) nebo Kahoot spusťte v internetovém prohlížeči na kahoot.com(hlavní stránka, vstup do účtu) nebo kahoot.it (průběh kvízů, vstup do kvízů přes PIN). Klikem na tlačítka níže přejdete na stránku s Kahootem v obchodě s aplikacemi pro vaše zařízení:

Registrace v Kahootu není nutná, ale má výhody

Kvízy se spustí i bez registrace v Kahootu. Bez registrace vás Kahoot požádá o „Enter nickname“ (vložte přezdívku). Zadejte libovolnou přezdívku vás jako účastníka kvízu. S vlastním účtem v Kahootu budete mít své výsledky, kvízy naší školy a nastavení aplikace více pod kontrolou. V případě registrace doporučujeme typ účtu „Student”, aby byl zdarma. Nabídky placených tarifů můžete ignorovat klikem na tlačítko „Maybe later“ (možná později) u nabídek Kahootu.

Nepotřebujete Student Pass ani QR kód

Někteří z vás se setkali s funkcemi Student Pass a QR kódem. Student Pass ani QR kód nepotřebujete. Pro naše účely potřebujete pouze odkaz pro vstup do daného kvízu, případně PIN k dané sadě otázek.

Nepotřebujete Student Pass ani QR kód

V kvízu budou různé formy otázek a odpovědí. Formu otázky aplikace ukazuje před zobrazením otázky, věnujte tomu pozornost. Kromě výběru jediné správné možnosti se setkáte s těmito formami otázek:

 

  • Je více správných odpovědí: Multi-select
  • Zda je výrok pravdivý: True (ano) or false (ne)
  • Vyplnit odpověď ručně: Type answer

Chybně zodpovězené otázky si dejte znovu

Po dokončení kvízu vám Kahoot nabídne opakování chybně či neúplně zodpovězených otázek. Můžete se tak doslova naučit dané minitéma díky kvízu. Opakujte si otázky, dokud neodpovíte správně.

Zrušte zvuky a čtení otázek

Kvíz je doprovázen hudbou a Kahoot čte otázky a odpovědi. Tyto funkce můžete zrušit po kliku na 3 tečky v pravém horním rohu po spuštění kvízu.

Přístup ke kvízu vždy časově omezen

Přístup ke každému kvízu bude časově omezený na jednotky týdnů. Aplikace Kahoot nedovoluje trvalé nebo výrazně delší zpřístupnění kvízu. Pozorně sledujte oznámení o novém kvízu, ať si stihnete včas procvičit témata seminářů.

Zkoumejte Kahoot. Nic nemůžete zkazit

Je mnoho funkcí Kahootu, o kterých bychom mohli psát. Raději zkoumejte, zkoušejte, klikejte. A v případě nejasností napište dotaz e-mailem na info@tcm.cz.

Jiné otázky?

Pište kdykoliv na info@tcm.cz.

Doporučte kurz Základy TČM. Přihlášení je možné i po startu kurzu

Dejte ostatním tip na kurz Základy TČM. Sdílením pošlete šanci na pevnější zdraví, životní harmonii. Nebo pro někoho objevíte nové životní poslání.

Noví účastníci zhlédnou uplynulé semináře ze záznamů a na ty další se mohou připojit živě, a to on-line nebo osobně. Nebo si dají celý kurz ze záznamů.