Profesionální studium ve specializaci

Čínských masáží tuina

Staňte se praktikem TČM a specialistou v čínských masážích tuina. Ozdravujte dotekem své klienty a blízké. Podporujte dobrou psychickou a fyzickou kondici, pomozte jim od obtíží. Učte se tradici prověřenou tisíciletími, zdokonalenou praxí dr. Wang Fuyina.

Co je čínská masáž tuina?

Co jste možná o masážích tuina nevěděli

Naučte se masáže tuina a pomozte svým klientům

Víte že...

Záznamy o masážích tuina existují již ve Vnitřním kánonu Žlutého císaře, starověkém díle klasické čínské medicíny sepsaném před více než 2 tisíci lety?  

Kde využijete znalosti masáží tuina

Praktik TČM se specializací na čínské masáže tuina

 • budete řešit obtíže kloubů, svalů a orgánů,
 • zlepšíte oběh čchi, krve a tekutin
 • vyrovnáte emoční disharmonie
 • pomocí diagnostiky dle TČM zjistíte problém, příčinu, syndrom
 • zvolíte vhodný terapeutický zásah
 • povedete dlouhodobou terapii

Péče o rodinu a své blízké

 • pomůžete svým dětem a dalším členům rodiny
 • masážemi podpoříte jejich dobrou kondici
 • zasáhnete při akutních problémech, například při bolestech kloubů, hlavy nebo při  nachlazení
 • pomůžete v doléčování

Profese maséra, fyzioterapeuta či jiné pečující osoby

 • z každého semináře si odnesete dovednosti, které využijete ihned ve své praxi
 • budete podporovat dobrou kondici svých klientů
 • později pomáhat s pohybovými obtížemi nebo harmonizovat vnitřní orgány 
 • zlepšíte oběh čchi, krve a tekutin
 • vyrovnáte emoční disharmonie

Víte že...

přínos tuiny potvrzují i západní studie, hlavně při pohybových problémech, stresu, bolestech a zlepšení krevního oběhu?

Jak probíhá 3leté studium ve specializaci tuina

Do specializace vstupujete po absolvování 1. ročníku TČM. Studujete ji 3 roky souběžně se všeobecným studiem tradiční čínské medicíny (pokud ho už nemáte za sebou). Každý rok je sestavený tak, abyste dovednosti mohli ihned používat ve své praxi.

1. stupeň specializace Tuina

Regenerace a prevence

Seznámíte se s čínskými masážemi tuina. Osvojíte si základní dovednosti, základní techniky, metody, protokoly a postupy, které jsou určené pro regeneraci, prevenci a pro harmonizaci organismu.

Seznámíte se s čínskými masážemi plosky nohy zuliao. Starodávným a propracovaným reflexním systémem, který pracuje se zónami na nohách. Díky tomu budete působit na kondici vnitřních orgánů nebo pohybového aparátu.

Od 3. 10. 2024

2. stupeň specializace tuina, po tuina 1

Napravování horních a dolních končetin, meridiánová harmonizace

Seznámíte se s anatomií kloubů a svalů, šlachosvalovými drahami na horních a dolních končetinách. Naučíte se jemné metody manipulace a napravování kloubů (pingheng yundong fuweifa) a kostí (zhengu), prohloubíte si znalosti uvolňování fascií (songjin liaofa).
Naučíte se meridiánovou masáž drah, pro energetické harmonizace a zprůchodnění dráhy.

Od 31. 10. 2024

3. stupeň specializace tuina, PO TUINA 1

Napravování trupu, krku, šíje a hlavy, harmonizace orgánů zang-fu

Seznámíte se s anatomií kloubů a svalů, šlachosvalovými drahami v oblasti trupu, krku, šíje a hlavy. Naučíte se jemné metody manipulace a napravování kloubů (pingheng yundong fuweifa) a kostí (zhengu), prohloubíte si znalosti uvolňování fascií (songjin liaofa).

Naučíte se harmonizaci přes 5 duší. Osvojíte si hlubší a jemnější energetickou podstatu léčby masážemi tuina. Výrazně si rozšíříte možnosti, jak působit na celkové energetické vyladění člověka doteky a technikami masáží tuina.

Naučíte se, jak přistupovat k diagnostice a vedení terapie.
Vyzkoušíte si hlubší energetické působení sami na sobě.

Od podzim 2025

Oblíbená témata seminářů

Podmínky vstupu do studia tuiny

Na seminářích pracujeme s termíny a systémem tradiční čínské medicíny. Než začnete docházet na specializované semináře, zjistěte, zda máte za sebou základní stupně studia a docházíte na přednášky všeobecného studia TČM. 

Podmínky ukončení studia čínských masáží tuina

Studium na naší škole vyžaduje vysoké nasazení a splnění několika požadavků na ukončení. Když vše zvládnete, získáte certifikát o absolvování 4 let studia tradiční čínské medicíny ve specializaci tuina

Upřímně, po prvních pár seminářích jsem litoval, že jsem si radši nezaplatil dovolenou u moře. Ale postupem času jsem začal chápat souvislosti a pomalu se mi začal svět tradiční čínské medicíny otevírat. Teď už mohu s klidným svědomím tvrdit, že dovolená v podobě několika seminářů, je lepší.
Michal Hořejší
absolvent studia Tuina

Proč studovat masáže tuina na naší škole

Čínská tradice a odkaz doktora Wanga

Výuka čínských masáží tuina v naší škole navazuje na tradici uznávaného lékaře a skvělého člověka dr. Wang Fuyina. Jeho pokračovatelem je Václav Lukeš, hlavní lektor masáží tuina.

Otázka odkazu a kontinuální linie nauk je v Číně velmi významnou částí kultury. Odkaz učení se vždy předával z „otce na syna“ či z učitele na „osobní žáky“. Osobní žáci byli jako členové rodiny a často měli velká práva i zodpovědnost vůči svému učiteli. Osobní předáním byla zajišťována kvalita a generační předání cenných dovedností a znalostí.

Wang Fuyin

Wang Fuiyn

lékař a učitel masáží tuina

Studoval tradiční metody napravování kostí u slavné léčitelky „babičky Meng“ a u věhlasné specialistky traumatoložky Luo Youming.

Vypracoval vlastní terapeutické postupy a stal se zakladatelem léčebného směru nazvaného „metoda dynamického rovnovážného napravování – měkké napravování kostí v čínské medicíně“

Pracoval na odděleních masáží a traumatologie, praktikoval čínské masáže v Ústřední vojenské nemocnici v Pekingu. Staral se o nejvyšší státní představitele a generalitu armády.

V r. 2013 založil Pekingské výzkumné centrum rovnovážné dynamické medicíny Fu Yan Xuan.

V posledních letech svého života se věnoval výchově následovníků své metody. Vyučoval tuto metodu doma i zahraničí.

Je autor nebo spoluautor publikací „Masáže nohou pro zdraví“ nebo skript pro výuku masáží Tuina.

Doktor Wang Fuyin předal své učení 5 svým osobním žákům. Svému synovi, třem čínským studentům a našemu lektorovi Václavu Lukešovi, který se stal jediným osobním žákem dr. Wanga mimo oblast Číny.

Jen praktická výuka

Všechny postupy zkoušíte sami na sobě. Nácviky provádíte pod dohledem zkušených lektorů. Na každém semináři se naučíte techniky, které využijete ve své praxi ihned. Proto výuka probíhá výhradně prezenčně.

Tradiční čínskou medicínu učíme už 33 let

Jsme 1. škola tradiční čínské medicíny. Vzděláváme veřejnost i profesionály od roku 1990. Jsme stálý tým 30 lektorů s mnohaletou praxí v oborech tradiční čínské medicíny. Jde o zdraví, proto nikdy neustoupíme z vysoké kvality výuky.

Konečne mám pocit, že viem čo robím, keď masírujem. A ten pocit je na nezaplatenie. Viem, že som stále iba na začiatku… a cesta je dlhá. Teším sa čo na nej ešte stretnem a objavím.
Veronika Kovácsová
absolventka studia Tuina

Lektoři

Provedou vás odborníci na masáže tuina, kteří se ji učili přímo od dr. Wang Fuyina.

Václav Lukeš​

14 let praxe v tradiční čínské medicíně a masážích tuina. 19 let zkušenosti s čínskými bojovými uměními hungga, taiji, yiquan a čchi-kungem.

Absolvent 1. školy tradiční čínské medicíny – TČM® Lektor TČM, masáží tuina a čchi-kungových praxí.

Osobní žák lékaře a lektora masáží tuina dr. Wang Fuyina. V roce 2017 získal pověření od doktora Wanga Fuyina pokračovat ve výuce masáží tuina. Vašek se stal jediným pokračovatelem doktora Wanga mimo území Číny.

Je spoluautorem skript pro výuku čínských masáží tuina Tuina 1 – Čínské léčebné masáže: Základní techniky a Tuina 2 – Čínské léčebné masáže: Ozdravné masáže, společně s doktorem Wang Fuyinem a Vladimírem Andem.

Roman Řežáb

Roman Řežáb​

25 let zkušeností s čínským cvičením taiji a qigong. 8 let praxe v masážích shiatsu, tuina a tradiční čínské medicíně.

Praktik tradiční čínské medicíny a lektor TČM, masáží tuina, čchi-kungových, dechových a meditačních praxí.

Absolvent 1. školy tradiční čínské medicíny – TČM®.

Celostní vnímání života ho doprovází již od mládí, díky svým rodičům se od dětství věnuje józe, meditacím a dechové praxi.

Hlavní pozornost věnuje celostnímu přístupu pěstování zdraví.

Jana Uhlíková

Mgr. Jan Uhlíková

Absolventka fyzioterapie na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a profesionálního studia TČM na 1. škole tradiční čínské medicíny. Na naší škole studovala specializaci na akupunkturu a masáže tuina. Ve své praxi se zaměřuje na propojování fyzioterapie a masáží tuina.
Klára Kolářová

Klára Kolářová

Východní kultury jí fascinovaly od dětství, ať už se jednalo o filozofii, medicínu nebo bojová umění. Masáže tuina vystudovala na 1. škole tradiční čínské medicíny – TČM® V průběhu studia se seznámila s dr. Wang Fuyinem – profesorem tuiny a reflexních masáží zuliao a Václavem Lukešem, se kterým založila školu ANDAO INSTITUTE. V současné době působí jako praktik masáží tuina, praktik a lektor reflexních masáží zuliao.

Přihlaste se k aktuálnímu běhu

Tuina 1

od 3. 10. 2024

tuina 2

od 31. 10. 2024

tuina 3

od podzimu 2025

připravujeme

Sdílejte stránku