Profesionální studium TČM

Specializace Tuina 1

Ozdravujte dotekem. Naučte se tradiční čínské masáže tuina a podporujte fyzickou i psychickou kondici organismu, celkovou harmonie a dobrou pohodu. Učte se tradici prověřenou tisíciletími, zdokonalenou praxí dr. Wang Fuyina.

Tuina pro regeneraci a prevenci. Prakticky

Naučíte se techniky a postupy, které využijete ve své praxi pro regeneraci organismu, podporu prevence a dobré pohody svého klienta:

Dopřejte svým klientům

Pro maséry i rodiče

Maséři, fyzioterapeuti, trenéři

rozšíříte terapeutický záběr, využijete jako doplněk ke konzervativní lékařské péči

Praktici TČM

tuinu použijete tam, kde není možné využít akupunkturu, u citlivých osob nebo u dětí

Rodiče

pomozte svým dětem a blízkým od obtíží pomocí přírodních metod čínské medicíny. Každý den oceníte její účinky.

Využijete v praxi ihned

Na každém semináři se naučíte techniky a postupy, které využijete ve své praxi ihned

Jak svým klientům pomůžete

Díky postupům, které se naučíte ve stupni Tuina 1, pomůžete svým klientům k fyzické a psychické pohodě. S čím přesně pomůžete:

Konečne mám pocit, že viem čo robím, keď masírujem. A ten pocit je na nezaplatenie. Viem, že som stále iba na začiatku... a cesta je dlhá. Teším sa čo na nej ešte stretnem a objavím.

Veronika Kovácsová
absolventka studia Tuina

Semináře a praxe v tuině 1

Absolvujete 16 dní praktického tréninku masáží tuina. Jednotlivé bloky jsou od sebe s dostatečným odstupem, abyste si získané dovednosti procvičili a zažili. Každé téma zavedete do své praxe ihned.  

1. seminář

Úvod do masáží tuina

 • základní techniky masáží tuina: techniky povrchového působení ・ ovlivňující svalstvo ・ šlachosvalové dráhy a fascie ・ doplňovací ・ poklepávací  ・  bodové ・ rozhýbávací a napravovací
 • použití těchto technik, například při:
  ovlivňování akupunkturních drah a bodů ・ působení na šlachosvalových drahách・ utišení ducha šen・ regulace duše pcho・ nabuzení, uvolnění・ doplnění, pročištění・ rozhýbání
 • seznámíte se s energetickými centry a uzly těla: ramena, kyčle, krční páteř a jaký jejich význam
 • se 4 oblastmi těla s odlišnou distribucí jin a jangu a jak jich využít při masáži: záda, břicho, hlava, nohy

2. seminář

Čínská akupresura, metoda otevírání bodů (kaixuefa)

 • čínská akupuresura: naučíte se stimulovat 130 akupunkturních bodů různými technikami a využití v praxi
 • metoda otevírání bodů dle dr. Wang Fuyina: naučíte se 2 masážní sestavy, které se používají jako zahájení, před masážním zákrokem, pro otevření bodů a zvýšení účinku masáže ・  pro potíže horní a dolní části těla ・ pro obtíže orgánů i pohybového ústrojí ・ rozproudění čchi těla ・ zprůchodnění drah a uvolňování napětí v těle

3. seminář

Ozdravné masáže (baojian anmo)

 • 7 masážních sestav pro prevenci, regeneraci a dlouhodobé udržení zdraví
 • postupy se provádějí na celém těle
 • Dr. Wang masáže vyzdvihoval pro jejich vysoký preventivně-regenerační účinek

4. seminář

Léčebná metoda uvolnění šlachosvalů a fascií (songjin liaofa)

 • naučíte se provést základní diagnostiku šlachosvalů a fascií
 • uvolnit chronická a pohybová napětí těchto struktur
 • docílit i emoční úlevu
 • napravovat chybné posturální stereotypy
 • uvolnit hlubší psychické blokády

Termíny

1. seminář

2.–5. 11. 2023

2. seminář

30. 11. – 3. 12. 2023

3. seminář

22.–25. 2. 2024

4. seminář

18.–21. 4. 2024

Upřímně, po prvních pár seminářích jsem litoval, že jsem si radši nezaplatil dovolenou u moře. Ale postupem času jsem začal chápat souvislosti a pomalu se mi začal svět tradiční čínské medicíny otevírat. Teď už mohu s klidným svědomím tvrdit, že dovolená v podobě několika seminářů, je lepší.

Michal Hořejší
absolvent studia Tuina

Lektoři

Provedou vás odborníci na masáže tuina, kteří se ji učili přímo od dr. Wang Fuyina.

Václav Lukeš

14 let praxe v tradiční čínské medicíně a masážích tuina. 19 let zkušenosti s čínskými bojovými uměními hungga, taiji, yiquan a čchi-kungem. Absolvent 1. školy tradiční čínské medicíny – TČM® Lektor TČM, masáží tuina a čchi-kungových praxí. Osobní žák lékaře a lektora masáží tuina dr. Wang Fuyina. V roce 2017 získal pověření od doktora Wanga Fuyina pokračovat ve výuce masáží tuina. Vašek se stal jediným pokračovatelem doktora Wanga mimo území Číny. Je spoluautorem skript pro výuku čínských masáží tuina Tuina 1 – Čínské léčebné masáže: Základní techniky a Tuina 2 – Čínské léčebné masáže: Ozdravné masáže, společně s doktorem Wang Fuyinem a Vladimírem Andem.
Roman Řežáb

Roman Řežáb

25 let zkušeností s čínským cvičením taiji a qigong. 8 let praxe v masážích shiatsu, tuina a tradiční čínské medicíně. Praktik tradiční čínské medicíny a lektor TČM, masáží tuina, čchi-kungových, dechových a meditačních praxí. Absolvent 1. školy tradiční čínské medicíny – TČM®. Celostní vnímání života ho doprovází již od mládí, díky svým rodičům se od dětství věnuje józe, meditacím a dechové praxi. Hlavní pozornost věnuje celostnímu přístupu pěstování zdraví.

Jak probíhá 3leté studium ve specializaci tuina

Do specializace vstupujete po absolvování 1. ročníku TČM. Studujete ji 3 roky souběžně se všeobecným studiem tradiční čínské medicíny. Každý rok je sestavený tak, abyste dovednosti mohli ihned používat ve své praxi.

1. stupeň specializace Tuina

Regenerace a prevence

Seznámíte se s čínskými masážemi tuina. Osvojíte si základní dovednosti, základní techniky, metody, protokoly a postupy, které jsou určené pro regeneraci, prevenci a pro harmonizaci organismu.

Od 2. 11. 2023

2. stupeň specializace tuina

Napravování horních a dolních končetin, meridiánová harmonizace

Seznámíte se s anatomií kloubů a svalů, šlachosvalovými drahami na horních a dolních končetinách. Naučíte se jemné metody manipulace a napravování kloubů (pingheng yundong fuweifa) a kostí (zhengu), prohloubíte si znalosti uvolňování fascií (songjin liaofa). Naučíte se meridiánovou masáž drah, pro energetické harmonizace a zprůchodnění dráhy.

Od podzimu 2024

3. stupeň specializace tuina

Napravování trupu, krku, šíje a hlavy, harmonizace orgánů zang-fu

Seznámíte se s anatomií kloubů a svalů, šlachosvalovými drahami v oblasti trupu, krku, šíje a hlavy. Naučíte se jemné metody manipulace a napravování kloubů (pingheng yundong fuweifa) a kostí (zhengu), prohloubíte si znalosti uvolňování fascií (songjin liaofa). 

Naučíte se harmonizaci přes 5 duší a přes břišní oblast (tzv. zangfu anmo/zangfu tuina).

Osvojíte si hlubší a jemnější energetickou podstatu léčby masážemi tuina. Výrazně si rozšíříte možnosti, jak působit na celkové energetické vyladění člověka doteky a technikami masáží tuina. Zároveň si vyzkoušíte hlubší energetické působení sami na sobě.

Od podzim 2025

Podmínky vstupu do Tuina 1

Na seminářích pracujeme s termíny a systémem tradiční čínské medicíny. Než začnete docházet na specializované semináře, zjistěte, zda máte za sebou základní stupně studia.

Podmínky ukončení Tuina 1

Studium na naší škole vyžaduje vysoké nasazení a splnění několika podmínek:

Cena

25 600 Kč

Přihláška

Tuina 1 pro školní rok 2023 až 2024 je vyprodaná. Přihlašování je ukončeno. Děkujeme za velký zájem.
S přihláškou do specializace Tuina 1 musíte zároveň vybrat 2. ročník TČM nebo jej mít hotový. Do 2. ročníku TČM i prvních stupňů specializací se tedy můžete hlásit až po 1. ročníku TČM.
Důležité:

Závazná přihláška ● Do 3 pracovních dnů pošleme údaje k platbě ● Platba jen převodem na účet ● Rozložení úhrady studia na více dílčích plateb možné, označte v přihlášce  V přihlášce vyberte části studia, na které se hlásíte

25 600 Kč

Sdílejte stránku