Profesionální studium TČM

Specializace Tuina 1

Ozdravujte dotekem. Naučte se tradiční čínské masáže tuina a podporujte fyzickou i psychickou kondici organismu, celkovou harmonii a dobrou pohodu. Učte se tradici prověřenou tisíciletími, zdokonalenou praxí dr. Wang Fuyina.

Tuina pro regeneraci a prevenci. Prakticky

Naučíte se techniky a postupy, které využijete ve své praxi pro regeneraci organismu, podporu prevence a dobré pohody svého klienta:

Dopřejte svým klientům

Pro maséry i rodiče

Maséři, fyzioterapeuti, trenéři

rozšíříte terapeutický záběr, využijete jako doplněk ke konzervativní lékařské péči

Praktici TČM

tuinu použijete tam, kde není možné využít akupunkturu, u citlivých osob nebo u dětí

Rodiče dětí nad 10 let

pomozte svým dětem a blízkým od obtíží pomocí přírodních metod čínské medicíny. Každý den oceníte její účinky.

Využijete v praxi ihned

Na každém semináři se naučíte techniky a postupy, které využijete ve své praxi ihned

Jak svým klientům pomůžete

Díky postupům, které se naučíte ve stupni Tuina 1, pomůžete svým klientům k fyzické a psychické pohodě. S čím přesně pomůžete:

Konečne mám pocit, že viem čo robím, keď masírujem. A ten pocit je na nezaplatenie. Viem, že som stále iba na začiatku... a cesta je dlhá. Teším sa čo na nej ešte stretnem a objavím.

Veronika Kovácsová
absolventka studia Tuina

Semináře a praxe v Tuina 1

Absolvujete 16 dní praktického tréninku masáží tuina. Jednotlivé bloky jsou od sebe s dostatečným odstupem, abyste si získané dovednosti procvičili a zažili. Každé téma zavedete do své praxe ihned.  

1. seminář

Ozdravné masáže (baojian anmo)

 • naučíte se 7 masážních sestav pro prevenci, regeneraci a dlouhodobé udržení zdraví
 • dokážete je upravit podle potřeb konkrétního člověka
 • zvládnete základní pohmatovou diagnostiku 
 • Dr. Wang masáže vyzdvihoval pro jejich vysoký preventivně-regenerační účinek

2. seminář

Čínská akupresura, metoda otevírání bodů (kaixuefa)

 1. Čínská akupuresura: naučíte se stimulovat 130 akupunkturních bodů různými technikami a využití v praxi
 2. Metoda otevírání bodů dle dr. Wang Fuyina:
  • naučíte se 2 masážní sestavy, které se používají jako zahájení, před masážním zákrokem, pro otevření bodů a zvýšení účinku masáže
  • pro potíže horní a dolní části těla
  • pro obtíže orgánů i pohybového ústrojí
  • rozproudění čchi těla
  • zprůchodnění drah a uvolňování napětí v těle

3. seminář

Čínská reflexní masáž nohou zuliao

 • Reflexní masáž je skvělý doplněk tělových masáží. Vycházejí z poznatků o holografických průmětech celého organismu na různé části těla. Nenahraditelná část manuální terapie. 
 • Působí přímo na orgány, podporuje činnost endokrinního systému, ledvin, uvolňuje svaly a pohybový aparát, působí blahodárně na psychiku. 
 • Naučíte se:
  • lokalizaci a použití základních a pokročilých zón na noze
  • jak je správně stimulovat, techniky masáže
  • celkovou masáž plosky nohy, včetně přípravy na masáž
  • podologie a význam plosky nohy pro držení těla, pohyb a kondici organismu
  • základní ošetření tejpováním

4. seminář

Léčebná metoda uvolnění šlachosvalů a fascií (songjin liaofa)

 • naučíte se provést základní diagnostiku šlachosvalů a fascií
 • uvolnit chronická a pohybová napětí těchto struktur
 • docílit i emoční úlevu
 • napravovat chybné posturální stereotypy
 • uvolnit hlubší psychické blokády

Termíny

1. seminář

3.–6. 10. 2024

2. seminář

12.–15. 12. 2024

3. seminář

20.–23. 2. 2025

4. seminář

10.–13. 4. 2025

Upřímně, po prvních pár seminářích jsem litoval, že jsem si radši nezaplatil dovolenou u moře. Ale postupem času jsem začal chápat souvislosti a pomalu se mi začal svět tradiční čínské medicíny otevírat. Teď už mohu s klidným svědomím tvrdit, že dovolená v podobě několika seminářů, je lepší.

Michal Hořejší
absolvent studia Tuina

Lektoři

Provedou vás odborníci na masáže tuina, kteří se ji učili přímo od dr. Wang Fuyina.

Václav Lukeš

Václav Lukeš

14 let praxe v tradiční čínské medicíně a masážích tuina. 19 let zkušenosti s čínskými bojovými uměními hungga, taiji, yiquan a čchi-kungem. Absolvent 1. školy tradiční čínské medicíny – TČM® Lektor TČM, masáží tuina a čchi-kungových praxí. Osobní žák lékaře a lektora masáží tuina dr. Wang Fuyina. V roce 2017 získal pověření od doktora Wanga Fuyina pokračovat ve výuce masáží tuina. Vašek se stal jediným pokračovatelem doktora Wanga mimo území Číny. Je spoluautorem skript pro výuku čínských masáží tuina Tuina 1 – Čínské léčebné masáže: Základní techniky a Tuina 2 – Čínské léčebné masáže: Ozdravné masáže, společně s doktorem Wang Fuyinem a Vladimírem Andem.
Roman Řežáb

Roman Řežáb

25 let zkušeností s čínským cvičením taiji a qigong. 8 let praxe v masážích shiatsu, tuina a tradiční čínské medicíně. Praktik tradiční čínské medicíny a lektor TČM, masáží tuina, čchi-kungových, dechových a meditačních praxí. Absolvent 1. školy tradiční čínské medicíny – TČM®. Celostní vnímání života ho doprovází již od mládí, díky svým rodičům se od dětství věnuje józe, meditacím a dechové praxi. Hlavní pozornost věnuje celostnímu přístupu pěstování zdraví.
Klára Kolářová

Klára Kolářová

Východní kultury jí fascinovaly od dětství, ať už se jednalo o filozofii, medicínu nebo bojová umění. Masáže tuina vystudovala na 1. škole tradiční čínské medicíny – TČM® V průběhu studia se seznámila s dr. Wang Fuyinem – profesorem tuiny a reflexních masáží zuliao a Václavem Lukešem, se kterým založila školu ANDAO INSTITUTE. V současné době působí jako praktik masáží tuina, praktik a lektor reflexních masáží zuliao.

Jak probíhá 3leté studium ve specializaci tuina

Do specializace vstupujete po absolvování 1. ročníku TČM. Studujete ji 3 roky souběžně se všeobecným studiem tradiční čínské medicíny (pokud ho už nemáte za sebou). Každý rok je sestavený tak, abyste dovednosti mohli ihned používat ve své praxi.

1. stupeň specializace Tuina

Regenerace a prevence s přesahem do léčby

Seznámíte se s čínskými masážemi tuina. Osvojíte si základní dovednosti, základní techniky, metody, protokoly a postupy, které jsou určené pro regeneraci, prevenci a pro harmonizaci organismu.

Seznámíte se s čínskými masážemi plosky nohy zuliao. Starodávným a propracovaným reflexním systémem, který pracuje se zónami na nohách. Díky tomu budete působit na kondici vnitřních orgánů nebo pohybového aparátu.

Od 3. 10. 2024

2. stupeň specializace tuina

Napravování horních a dolních končetin, meridiánová harmonizace

Seznámíte se s anatomií kloubů a svalů, šlachosvalovými drahami na horních a dolních končetinách. Naučíte se jemné metody manipulace a napravování kloubů (pingheng yundong fuweifa) a kostí (zhengu), prohloubíte si znalosti uvolňování fascií (songjin liaofa).

Naučíte se meridiánovou masáž drah pro energetické harmonizace a zprůchodnění dráhy.

Od 31. 10. 2024

3. stupeň specializace tuina

Napravování trupu, krku, šíje a hlavy, harmonizace 5 duší, diagnostika, sebepéče

Seznámíte se s anatomií kloubů a svalů, šlachosvalovými drahami v oblasti trupu, krku, šíje a hlavy. Naučíte se jemné metody manipulace a napravování kloubů (pingheng yundong fuweifa) a kostí (zhengu), prohloubíte si znalosti uvolňování fascií (songjin liaofa).
Naučíte se harmonizaci přes 5 duší. Osvojíte si hlubší a jemnější energetickou podstatu léčby masážemi tuina. Výrazně si rozšíříte možnosti, jak působit na celkové energetické vyladění člověka doteky a technikami masáží tuina.
Naučíte se, jak přistupovat k diagnostice a vedení terapie.
Vyzkoušíte si hlubší energetické působení sami na sobě.

Od podzim 2025

Podmínky vstupu do Tuina 1

Na seminářích pracujeme s termíny a systémem tradiční čínské medicíny. Než začnete docházet na specializované semináře, zjistěte, zda máte za sebou základní stupně studia na naší škole nebo obdobné znalosti z jiných škol.

Podmínky ukončení Tuina 1

Studium na naší škole vyžaduje vysoké nasazení a splnění několika podmínek:

Cena

25 600 Kč

Přihláška

S přihláškou do specializace Tuina 1 musíte zároveň vybrat 2. ročník TČM nebo jej mít hotový. Do 2. ročníku TČM i prvních stupňů specializací se tedy můžete hlásit až po 1. ročníku TČM.
Důležité:

Závazná přihláška ● Do 3 pracovních dnů pošleme údaje k platbě ● Platba jen převodem na účet ● Rozložení úhrady studia na více dílčích plateb možné, označte v přihlášce  V přihlášce vyberte části studia, na které se hlásíte

Položky označené hvězdičkou * vyplňte.

Sdílejte stránku